Diş macunu tüpü üzerindeki renklerin ve anlamı

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Burcu tarafından 29 May 2015 tarihinde açılan konu

 1. Diş Macunu tüplerinin arka alt kısmında görülen küçük renklerin anlamlarını hiç merak ettiniz mi? Eminim ki pek çok kişinin dikkatini çekmiştir. Siyah, Mavi, Kırmızı ve Yeşil olmak üzere dört renk dikkatli tüketicinin dikkatinden kaçmamıştır.

  Bu renkler hakkında iki farklı görüş ortaya atılmaktadır. Bunlardan bir tanesine göre Diş Macunu Tüplerinin üzerinde bulunan bu dört renk rastgele konulmuş renkler değildir. Hepsinin belirli bir anlamı vardır.

  dis macunu renklerin anlamı.

  Kullandığınız diş macununun tüpünü elinize alın ve alt kısmına bir göz atın. Eğer diş macununuzda gördüğünüz renk Yeşil ise tamamen doğal bir üründür, Mavi ise Doğal ve tıbbi ürün karışımıdır, Kırmızı ise doğal ve kimyasal karışımıdır ve son olarak Siyah ise Tamamen kimyasal bir üründür.

  Dikkatle incelerseniz beyazlatmaya yönelik garanti veren tüm diş macunlarının rengi siyahtır yani tamamen kimyasal bir üründür.

  Diğer bir görüş ise bu renklerin kesinlikle sağlığımızla alakalı bir durumu işaret etmediği bu görüşün tamamen yanlış olduğu ve aslında bu renklerin anlamlarının sadece fabrikalarda paketleme ve kesme işlemleri hakkında bilgi vermektir. Elektronik sensörlerin fabrikada üretim esnasında nerede durup, nerede paketleme yapacaklarını anlamaları için renklendirilmiştir.

  Bu iki görüş hakkında siz neler düşünüyorsunuz bizimle paylaşmak istemez misiniz?
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 29 May 2015
Yükleniyor...