Diyarbakır'da şehitlere veda

'Haberler' forumunda EyLüL tarafından 15 Tem 2011 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]

  Diyarbakır'da terör örgütü PKK'nın saldırısı sonucu şehit olan 13 askerimizin cenazeleri törenlerle memleketlerine gönderildi

  Hain bir terör saldırısı sonucu Silvan’da 13 askerimizin şehit olması Ülkemizde yürekleri dağladı. Diyarbakır’ın Silvan ilçesine bağlı Dolapdere köyü kırsalında çıkan çatışmada şehit olan 13 mehmetçik için Diyarbakır'da tören düzenlendi.

  Törende kısa bir konuşma yapan Diyarbakır Bölge Komutanı Tuğgeneral Ünal Karaosmanoğlu, şehit olan askerlerin mensubu olduğu timin, geçen hafta Lice-Bingöl arasında kaçırılan bir Başçavuş, bir uzman çavuş ve bir sağlık memurunu aramakta olduğunu anlattı.
  Törenin ardından şehitlerin cenazeleri, ailelerinin yanına gönderildi.
  Ancak ateş düştüğü yeri yaktı...Çatışmada hayatını kaybeden askerlerin acı haberini alan aileler kahroldu.

  Urfalı şehit ailesi kürtçe ağıtlar yakarak, teröristlere 'dağdan inmeleri' çağrısında bulundu.

  Elbette isyan eden sadece şehit aleleri değildi. Başkent Ankara’da bir grup, Cuma namazı sonrası Maltepe'den Kızılay'a yürüyerek, Diyarbakır'da 13 askerin şehit edilmesini protesto etti.

  Kızılay Güvenpark girişinde toplanan yaklaşık 20 kişilik grup, Türk bayrağı açarak, "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganı attı. Grup adına yapılan açıklamada, 13 askerin şehit edilmesi kınandı.

  Bursa’da toplanan kalabalık bir grup da haince pusuya düşürülen13 askerin şehit edilmesini protesto etti.

  Atatürk Anıtı önünde toplanan kalabalık, basın açıklaması yapmalarının ardından meşaleler eşliğinde Pınarbaşı Şehitliği'ne yürüdü.

  Şehitlikte Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından grup olaysız şekilde dağıldı.


  Kalabalık, "Mecliste PKK istemiyoruz, dişe diş kana kan, bir gece yarısı ansızın geliriz, şehitler ölmez, vatan bölünmez, Türkiye uyuma şehidine sahip çık" şeklinde slogan attı.

  İzmir’de de benzeri görüntüler yaşandı. Diyarbakır’daki terör saldırısı Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde toplanan kalabalık tarafından protesto edildi. Uzun süre terör örgütü PKK aleyhine sloganlar atıldı.
   
  Son düzenleme: 15 Tem 2011
Yükleniyor...