Doğal ve bitkisel saç boyaları

'Kadınca' forumunda ZeuS tarafından 19 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]  Doğal ve bitkisel saç boyaları nedir? Bayanların çoğu saç sağlığı için bitkisel ya da doğal saç boyası tercih eder. Saçlarınızı boyatacaksanız doğal saç boyası zararı olmayan en iyi alternatiftir.
  Doğal saç boyaları yaban mersini, mavi kantaron, çay, soğan kabuğu, çivit, kına, hatmi çiçeği ve diğer bitki karışımları içerir. Doğal saç boyaları her saçta farklı durur.Tabii bir de doğal saç boyalarının markası ve kuaför de önemlidir.
  Saçdaki beyazları kapatma veya renk açma özelliği bulunan boyalar zararlı kimyasallar içermiyorlar. Bitkisel boyalar bu boyalardan biraz daha farklıdır. İçeriğinde amonyak bulunmaz. Alerjik riski azaltır.
  Saçları besleyen A ve C vitaminleri bulunur. Cilde bulaştığında ciltte iz bırakmaz. Beyazları kapatır.

  Doğal ve bitkisel saç boyaları ne kadar dayanır

  Doğal boya 12-24 şampuanlamaya kadar dayanıyor. Fazla köpürmeyen organik şampuanlar kullanabilirsiniz. Bitkisel boyalar da 12 şampuanlamaya kadar dayanır.

  Doğal ve bitkisel saç boyalarını kimler uygulayabilir

  Doğal boyayı saçları hasar görmüş, saç rengini yenilemek, beyaz telleri kapamak isteyen kadınlar kullanabilir. Saç renginden çabuk sıkılan ve değişim arayanlar için ideal. Bitkisel boyayı saçına parlak bir renk vermek ancak peroksit ve amonyaka maruz kalmak istemeyenler kullanabilir.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Mar 2013
Yükleniyor...