Doğalgaza zam yok

'Haberler' forumunda Dark tarafından 30 Oca 2010 tarihinde açılan konu

 1. Doğal gaz Zamları
  Doğalgaza zam gündem de yok

  Önceki gün bazı gazetelerde `Şubat ayında doğalgaza en az yüzde 10 zam yapılacak` haberleriyle ilgili olarak Erdoğan `Bunlar provokatif haberler` diyerek zam haberlerini yalanladı..


  DOĞALGAZ ZAMMI GÜNDEMİMİZDE YOK

  Başbakan Erdoğan, Şubat ayında doğalgaza zam yapılıp yapılmayacağına ilişkin soruya şu yanıtı verdi:

  ``Bugün bakanımla da şunu konuştum. Bundan böyle doğalgazla ilgili konularda herhangi bir zam gündeme gelecekse bunun bağlayıcı sebebi uluslararası, çünkü doğalgazı biz ülkemizde çıkarmıyoruz, biliyorsunuz. Petrolu, doğalgazı dışarıdan alıyoruz. Dışarıdan aldığımız için dünyada eğer petrol fiyatları artıyorsa doğalgaz fiyatları da artıyorsa bu bizi de aynı şekilde etkileyecektir. Bunun tamamını sübvanse etmenin bütçemize çok ciddi olumsuz etkileri olacaktır. Buna biz tabii bir yere kadar katlanıyoruz. Nitekim 1 Mayıstan bugüne kadar hep katlandık, yine katlanıyoruz. Ama şu anda da yine katlanmaya devam edeceğiz.

  Gazetelerde yer alan zam haberlerinin hiçbirisi doğru değildir. Eğer Başbakan bu konuyla ilgili bir açıklama yaparsa yaptığı gün bu doğrudur. Diğer haberlerin hepsi yalandır. Kim bu haberi uyduruyorsa kim veriyorsa hepsi yalandır. Şu ana kadar bunu yazanlar da bunu yalan haber olarak yapmışlardır. Hükümetimize yönelik bunlar provakatif haberlerdir. Şu anda gündemimizde böyle bir şey yok. Eğer zam yapılacaksa yapacağımız zaman, bunu artık Bakanım da açıklamayacak bizzat ben açıklayacağım.``

  AA