Doğru Oturmayı Biliyormusunuz?

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Doğru Oturmayı Biliyormusunuz?

  [​IMG]
  Özellikle bilgisayar başında çalışıyorsanız mutlaka doğru oturmayı öğrenmelisiniz.Gün boyu masa başında bilgisayar başında oturmak zorundaysanız..

  Rahat oturyormusunuz önce bu soruyu kendinize bir sorun sonra dikkat edin.Çünkü muhtemelen dikkatsiz ve gevşekçe, başınızı sarkıtarak oturyorsunuz. Şunu deneyin : Sandalyenize oturun, dirseklerinizi masanın üzerine dayayın ve yüzünüzü ellerinizin arasına alarak dinlendirin. Büyük ihtimalle haftada beş gün, günde sekiz saat oturduğunuz şekil bu.Rahat olabilir; fakat bu duruş, yüzünüzü çekip cildiniz gevşeterek gıdı oluşmasına yola açacak şeklide çenedeki çizgilerin artmasına, gerdan etrafında sarkmasına katkıda bulunur. Laptopla veya ekrana bakarak çalıştığınızdan ense kaslarınız sürekli başınızı eğik tuttuğunuz için kısalır, bu da gıdının katlanmasına sebep olur. Bu yüzden iskemlenizi alçaltın, böylece kollarınız dinlenir. Sizde ekrana daha düz bakar konumda olur ve yaşlanma eğilimini azaltırsınız.

  Yeni yapılan bir araştırmaya göre saatte 3.6 kere yüzümüze dokunuyoruz. Bu ekstra kir, ciltte ilthaplı sivilcelerin öncüsü. Bu yüzden ellerinizin temizliğine, bilgisayar klavyenizin ve de telefonunuzun temizliğine dikkat edin, yüzünüzle çok oynamayın.
   
Yükleniyor...