Doğru ruj sürme teknikleri

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 29 Oca 2014 tarihinde açılan konu

 1. Doğru ruj nasıl sürülür  Birçok kadın gerçekten makyaj yapmasını bilmiyor.Ben bir bayan olarak görüyorum çevremde alelade rastgele yapılan makyaj kadınları güzelleştirmek yerine tam tersine çok daha itici bir görümüne kavuşturuyor malesef.Ruj sürme konusunda da aynı şeyi düşünüyorum bir özelliği olmalı ve ruj sürme teknikleriinn bilinmesi gerekiyor.

  Bu nedenle doğru ruj nasıl sürülür merak edenler için kısa bir yazı hazırladık mutlaka okuyun oldukça işinize yarıyacaktır.Dudaklarınıza rujdan önce bir kat fondöten sürerseniz, ruj daha uzun süre kalıcı olur ve kolay bozulmaz.Dudağınıza güzel bir çizgi çizmeniz için ağzını kapalı tutmalısınız ve sivri bir kalem kullanmalısınız. Ucu körleşmiş bir kalem boyayı etrafa saçar.

  - Dudak çizgisi için dudağınızın v kısmından başlayın ve köşe kısımlara doğru kısa dokunuşlar yapın. Elinizi, çenenizden destek alarak daha rahat kullanabilirsiniz.Üst dudağınız bittikten sonra alt dudağınıza geçin ve yine dudağınızın orta kısmından başlayarak dışa doğru çizin.Dudaklarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız kalemi dudak çizgisinin dış tarafından çizin. Doğal görünümü için normalde tam üstünden çizmelisiniz.

  - Eğer daha ufak bir dudak görünümü istiyorsanız doğal çizginin iç tarafından çizmelisiniz. Bu işlem dudaklarınızı olduğundan daha ufak gösterecektir. Rujun uzun süre kalıcı olmasını istiyorsanız sürmeden önce dudağınızı kalemle hafifçe boyayın. Eğer bu tekniği kullanacaksanız, koyu bir dudak kalemi rujunuzun rengini koyu gösterir. Açık bir renk istiyorsanız açık renkli bir dudak kalemi kullanmalısınız.

  dogru-ruj-nasil-sürülür.
   
Yükleniyor...