Doğum Günü Işıkları Yapımı

'Kadınca' forumunda Habibe tarafından 17 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Doğum Günü Işıkları Yapımı

  [​IMG]

  Evde vereceğiniz partilerde farklı ve güzel bir ışıklandırma sistemi kurmanız tamamen elinizde. Çocuğunuza yapacağınız doğum günü sürprizi için farklı ışıklandırma lambaları arıyorsanız yazımıza bir göz atmanız faydalı olabilir.

  Evde bulunan ya da çevrenizde kolaylıkla bulabileceğiniz basit malzemeler ile çok şık lambalar hazırlayabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi pamuk, kağıt fener, yapıştırıcı ve led mumlardan oluşan bulut lambalar. Bulut lamba yapabilmek için elinizde bulunan kağıt fenerin etrafına tiftik tiftik ettiğiniz pamuğu dikkatli bir şekilde yapıştırın. Fenerin içine ise renkli ışıkların sırayla yandığı led mumları yerleştirip belirli bir düzen dahilinde tavana asabilirsiniz. İsterseniz bu bulut lambalara şerit ledler yerleştirerek şimşek çakma görünümü de verebilirsiniz.

  [​IMG][​IMG]

  Diğer bir ışıklandırma yöntemi de kağıt bardaklarla hazırlayacağınız farklı bir parti lambası. Bu lambayı hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler de yine oldukça basit. Bol miktarda kağıt bardak, maket bıçağı ve led ışık. Hazırlanışı da çok kolay yapmanız gereken karton bardakların alt kısımlarına maket bıçağı ile küçük kesikler atın ve bu kesiklerden led ışıkları yerleştirin. Eğer bardakların görünüşleri sizi rahatsız ediyor ise o zaman renkli kağıtlar ile bu bardakların dış yüzeyini kaplayabilirsiniz.

  [​IMG]  Bunun gibi küçük ve farklı fikirler ile partinize renk katabilirsiniz. Çocuğunuzun doğum günü için alacağınız renkli taçların uçlarına da minik ledlerle ışıklandırma yapabilirsiniz. Çocukları hem sevindirecek hem de ışıl ışıl gezmelerini sağlayacaksınız.
   
Yükleniyor...