Doğum Sonrası Cilt Bakımı

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 7 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. Doğum Sonrası Cilt Bakımı Önerileri
  Doğum Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Olmalı

  Sevgili Anneler Doğum sonrası oluşan sorunları ve cilt bakımının nasıl yapılması gerekiyor hemen sizlere bu konuda bilgi sunuyoruz.
  Hamilelik sonrası oluşan şekil bozuklukları annede ruhsal ve bedensel etkilelenmelere yol açıyor ve egzersiz gibi önlemlerle arzu edilen düzelmeler sağlanamıyorsa, uygun plastik cerrahi uygulamaları ile kişiye özgüvenini yeniden kazandırmak, hatta sonuçta evliliğine de olumlu katkıda bulunmak mümkün.

  Hamilelik ve emzirme sırasındaki hormonal değişiklikler cildi etkiliyor. Özellikle karın, kalça, baldır ve göğüs bölgesinde cildiniz daha az esnek, daha sarkık hale geliyor.
  Ayrıca kilo artışı kişide kişiye değişeceği için kalça, karın ve baldır bölgelerinin inatçı direnişi nedeniyle her kadının normal vücut ağırlığına dönme süresi de farklı olabiliyor.

  Hamilelik döneminden itibaren bebe yağı ve badem yağı ile uygulanacak masajlarla deri çatlaklarını en aza indirin.
  Bölgesel biriken yağlardan doğum sonrasında derhal başlanılan uygun bir egzersiz programı ile kurtulmak mümkün olabilir.

  Selülit ise hipodermisdeki katı kolajen yapıların yağ hücreleri tarafından kuşatılması nedeniyle ortaya çıkan ve rahatsız edici portakal kabuğu görünümü yaratan bir rahatsızlık. Hamilelik sırasında hormonlardan etkilenen alanlarda yağ depolanması tamamen doğal, fizyolojik bir olaydır, vücudun amacı ana rahmindeki bebek için birazcık daha gıda stoklamaktır. Tüm bunlarla birlikte kilo fazlalığının olması selülitli olmak anlamına gelmiyor.

  Doğum sonrasında hormonal düzeyin normale dönmesi daha geç olacağı için cildin normale dönüşü emziren annelerde daha uzun bir zaman alabiliyor.

  [​IMG]
   
Yükleniyor...