Doğum Sonrası Güzellik

'Kadınca' forumunda Elfida tarafından 17 Şub 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]


  Hamilelik döneminden itibaren bebe yağı ve badem yağı ile uygulanacak masajlarla doğum sonrası deri çatlaklarını en aza indirebilirsiniz.
  Bedendeki değişiklikler her ne kadar yavaş yavaş gerçekleşse de bu değişimin doğum sonrasını daha az etkilemesi için hamilelikte gereğinden fazla kilo almamak ve genişleyen deriye yağlı masajlar yaparak kalıcı hasarı azaltmak önerilir.

  Eğer tekrar bir doğum düşünmüyorsanız karın ve yağlar için girişimlerde bulunabilirsiniz. Aslında bir sonraki doğumu engelleyen bir durum söz konusu olmasa da, cerrahi ile alınacak sonuç yeni bir doğumla bozulacağı için bu durumda ameliyat pek önerilmiyor. Bu özellikle karından yağ çıkarılan ameliyatlar ve meme ameliyatları için geçerlidir. Aspirasyonla yağ alma yöntemi olan liposuction, tekrar bir doğum yapılacak da olsa, karın ve bacak yağları için uygulanabilir.

  Anneliğin ardından plastik cerrahtan en çok yardım istenen konulardan biri de meme estetiğidir. Bazı kadınlarda meme, emzirme sırasında çok büyüyebiliyor ve eski haline dönmüyor. Bazen de süt verme sona erdiğinde memenin içi boşalarak sarkık bir torbaya dönüşüyor. Dr. İşcen memeye estetik açıdan şekil vermek için mutlaka süt vermenin bitmiş olması gerektiğini söylüyor. Bu durumun silikon protez, küçültme ve kaldırma ameliyatlarında da geçerli olduğunu söylüyor.
   
Yükleniyor...