Download kraliçesi Lady Gaga

'Haberler' forumunda Pardus tarafından 10 Eyl 2009 tarihinde açılan konu

 1. TELEGRAPH - Istanbul -


  Geçtiğimiz günlerde Tori Amos’un hakkında “Kalıcı olamaz” dediği Lady Gaga, tüm zamanların şarkıları internet üzerinden en çok indirilen şarkıcısı oldu. Sanatçının yalnızca Poker Face adlı 45’liği 779 bin kez download edilerek listenin zirvesine yerleşirken, İngiltere’de yayınlanan ilk single’ı Let’s Dance 700 bin defa indirilerek üçüncü sırada yer aldı. İlk şarkısını bu yıl yayınlayan Lady Gaga, bir anda ünlü olmuştu


  Official Charts Company, yani Resmi Listeler Şirketi, beş yıldır en fazla indirilen şarkıları derleyerek bu listeyi elde etti. Listenin ilk beşinde son 12 ay içinde yayınlanmış şarkıların yer alması, dijital satışların müzik endüstrisi için ne kadar önemli olduğunun altını çiziyor, zira mp3 satışları 45’likler piyasasının yüzde 98’ini oluşturuyor.
  Listenin ikinci ve dördüncü sırasını başarılı indie rock grubu King of Leon, Sex on Fire ve Use Somebody adlı şarkılarıyla kapmış durumda. Beşinci sırada ise La Roux’un In For The Kill adlı single’ı bulunuyor. Listenin ilk 10’unda kadın sanatçılara ait altı şarkı bulunuyor. Bunların ikisi, İngiltere’nin Pop Star yarışması X Factor’un eski galibi Leona Lewis’e ait. Katy Perry ise sevilen şarkısı I Kissed a Girl ile ilk 10’a girmeyi başaramayarak 11’inci sırada yer aldı.
  İlk albümü The Fame bu yılın başında piyasaya çıkan Lady Gaga hayranlarına teşekkür etti ve “Hayranlarımın bana olan bağlılığı çok başarılı ve unutulmaz bir yıl geçirmemi sağladı. İngiltere tarihinde şarkıları en çok indirilen sanatçı olduğum için çok mutluyum” diye konuştu.

  En çok indirilen 10 şarkı
  1. Poker Face - Lady Gaga
  2. Sex On Fire - Kings Of Leon
  3. Just Dance - Lady Gaga
  4. Use Somebody - Kings Of Leon
  5. In For The Kill - La Roux
  6. Run - Leona Lewis
  7. Hallelujah - Alexandra Burke
  8. Bleeding Love - Leona Lewis
  9. Chasing Cars - Snow Patrol
  10. Rockstar - Nickelback