Düğün öncesi öneriler

'Moda Rehberi' forumunda Blue tarafından 30 Ara 2008 tarihinde açılan konu

 1. Hayatınızın en mutlu gününe sayılı gün kala önerilerimize kulak vermeye ne dersiniz?

  Şimdi dürüst olun ve düğün günü kapıda beklerken, özenle hazırlandığınız bu büyük organizasyonda herhangi bir aksiliğin çıkmaması, en küçük bir detayın gözden kaçırılmaması için sarf ettiğiniz çabanın ne kadar yorucu olduğunu düşünün.

  Kendinize zaman ayırın

  Artık bir düğün hazırlığının sadece alyans seçiminden ibaret olmadığını biliyorsunuz. Gelinlik modeline karar vermekle de iş bitmiyor. Mekana karar verilmesi, davetiyelerin bastırılması, mönü seçimi ve davetli listesinin yapılması gerekiyor. İşte tüm bunlar aslında belki de günün en önemli detayına gereken önemi vermenizi engelliyor; kendinize...

  çünkü böylesi özel bir günde her gelin çok güzel görünmek ister. Şimdi listenizi yeniden gözden geçirin ve bakım kısmını etraflıca programlamayı unutmayın.

  Şık ve bakımlı eller

  Eller mükemmel bir görünümün en önemli detaylarından. Dolayısıyla bakımına düğünden dört hafta önce başlamanız gerekiyor. Kuru bir cilt ya da kırılan tırnaklar gibi sorunlarınız olmasa da bu süre içinde her gece tırnaklarınıza besleyici yağ ile bakım yapın. Böylelikle düğün günü hem istediğiniz boya erişmelerini hem de zamanından önce kırılmalarını engellemiş olursunuz.

  Mükemmel bir vücut

  Sağlıklı bir bronzluk, özellikle beyaz gelinlik içinde harika bir görüntü sunar. Eğer özellikle solaryumu tercih ediyorsanız, önce kısa seansları seçebilirsiniz. Düğün gününden üç hafta önce iki günde bir kez olmak üzere solaryuma girmeye başlayın. Daha koruyucu ve sağlıklı bir seçenek ise otobronzanlar... Hem yavaş yavaş hem de mükemmel bir görünüm sağlıyorlar. Güzel bir alternatif de püskürtmeli bronzlaştırma kabinleri. Bu kabinlerde arkadan ve önden aynı oranlarda otobronzanlar vücuda püskürtülüyor.  Saçlar nasıl olacak?


  İki hafta öncesinden kuaförünüzden randevu alarak saçınızın nasıl olacağına karar verebilirsiniz. Kuaförünüz, gelinliğinizi ya da fotoğrafınızı görerek nasıl bir saç yapacağına daha rahat karar verebilir. Topuz arzu ediyorsanız, size birkaç öneride bulunmasına izin verin. Beğendiğiniz modeli de size uygulamasını sağlayın ki, düğün gününde her şey mükemmel olsun. Ayrıca eğer saçlarınızda boya ya da röfle varsa, üzerlerinden geçmenin tam sırası. Unutmayın, bu dönemde saç modelinizi değiştirmek hiç iyi bir fikir değil.  Saç yaptıracağınız salonu seçerken aynı zamanda makyajınızı da yaptıracağınız bir yer olmasına dikkat etmekte fayda var. İstediğiniz makyajın varsa resimlerini makyöze göstermeniz yerinde olacaktır. Özellikle yaz gelinleri için en ideal renkler arasında gül tonları ya da seksi altın ve gümüş ışıltıları sayılabilir. Tabii doğallığın önüne hiçbir şeyin geçmesine izin vermemek kaydıyla.

  Cildinize özen gösterin

  Eğer cildinizle ilgili birtakım sorunlar yaşıyorsanız, derin bir cilt temizliği yapmalısınız. Bu uygulamada kızarıklıklar ve hafif kabarmalar oluşabileceğinden, cildin kendini yenilemesi için zamana ihtiyacınız olacak. Ayrıca evde haftada iki gün yapabileceğiniz hafif peeling uygulaması hem cilt yüzeyindeki ölü hücreleri temizleyecek hem de cildinize tazelik kazandıracaktır. Cildinizi makyaja hazırlamak için haftada birkaç kez nemlendirici maske uygulaması yapmayı da unutmayın.

  Bir hafta öncesinde


  Yavaş yavaş büyük güne yaklaşırken unutmamanız gereken önemli bir ayrıntı da kaşlar. Formu ideal, rengi de kirpiklerle aynı olmalı.

  Eğer isterseniz, cildinizin düğün gecesinde pürüzsüz olması için profesyonel bir vücut peeling'i yaptırabilirsiniz. Ev için alternatif; banyo ya da duş sonrasında uygulayabileceğiniz peeling de cildinizin ipeksi ve yenilenmiş görünmesini sağlar.

  Düğün öncesi önemli bir detay da istenmeyen tüylerden kurtulmak. Eğer düğün ertesinde balayına çıkacaksanız, bacak, koltukaltı ve bikini bölgesine ağda yaptırmak en ideali.

  Pedikür için düğünden iki gün öncesi oldukça uygun. Fransız manikürü hem klasik hem de şık görünümüyle iyi bir seçim.
   
Yükleniyor...