Dünyanın en kötü işleri

'Sosyal Konular' forumunda alemşah tarafından 18 Kas 2009 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]1)Gaz koklayıcısı

  Mineapolis’te bir gastroenterolog ilginç bir deneye imza attı. 16 gönüllü fasulye yedikten sonra anüslerine yerleştirilmiş tüplere yellendiler. Sonrasında tüpler açıldı ve bu iş için seçilen insanlar o iğrenç kokuyu kokladı. Yüzlerindeki acı ifade kimsenin gözünden kaçmamıştı.
  [​IMG]2) Kedi maması kalite kontrolörlüğü

  İngiliz Jon Hanson bu işi Dünya’nın en kötü mesleği olarak tanımlıyor. Eğer böyle bir işiniz varsa, poşetlere başınızı daldırıp mama yeterince taze mi diye koklamanız ve dahası ellerinizi de yiyeceğin içine sokup kemikli parçaları ayıklamanız gerekir.
  [​IMG]3) Buckingham Sarayı’nda nöbetçi askerlik

  İngiliz ordusunda bir askere verilebilecek en berbat görevlerden biri Buckhingam’da nöbet tutmaktır. Askerler nöbet sırasında saatlerce kıpırdamadan ayakta durmak ve sürekli iyi görünmek zorundadırlar. Gülmelerine asla izin verilmemesi de cabası.
  [​IMG]4) Kanalizasyon temizleyiciliği

  Yerin metrelerce altına inip insan pisliğinde yüzmek kulağa nasıl geliyor? Bu meslekte olanlar dışkı ve atık dolu kovaları defalarca bir yukarı bir aşağı taşımak durumundadırlar.
  [​IMG]5) Sivrisinek gözlemciliği

  Sıtma hastalığını araştırmak isteyen bilimadamları sivrisinekleri incelemek zorundadır. Fakat Brezilya’daki Anopheles Darlingi türü sivrisinek kolay yakalanamaması nedeniyle araştırmacıları zor durumda bırakıyor. Bunu yakalamanın tek yolu vücudunuza konup sizi sokmasına göz yummaktır. Brezilya’daki araştırmacılardan biri yalnızca 3 saat içinde 3000 bin ısırığa maruz kalmış ama sonunda 500 kadar sivrisinek yakalayabilmilşti.
  [​IMG]6) Portatif tuvalet temizleyiciliği

  Bu büyük portatif tuvaletleri kullanabiliyorsak bunun en önemli sebebi onları temizlemeyi üstlenen insanların olmasıdır. Çalışanlar buralarda birikmiş dışkıları boşaltmakla kalmayıp, tuvaletin köşelerindeki pislikleri de temizlerler. Zor ve iğrenç gözükse de, bu meslek yılda 50.000 dolar getirisiyle çalışanların yüzünü güldürüyor.
  [​IMG]7) Leş kaldırıcılığı

  Ezilmiş, çürümeye terk edilmiş hayvan cesetlerini yolun ortasından temizlemek mide bulandırıcı olmasının yanı sıra tehlikelidir de. Çünkü trafik siz işinizi yaparken akmaya devam eder.
  [​IMG]8) Hayvanat bahçesi görevlisi-maymun yakalama

  Büyük bir hayvanat bahçesinde maymunları bir bölgeden başka bir bölgeye taşımak zor bir iştir. Arabada bir kafese yerleştirilen maymunların kaçması durumunda onları saatlerce kovalamak zorunda kalabilirsiniz.
  ekolay