dünyanın en zehirli hayvanları

'Eğitim Merkezi' forumunda DiScOvErEr tarafından 10 Oca 2009 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  En zehirli kısa yılan
  Namibya'da yaşayan namaqua ya da diğer adıyla benekli engereğin(bitis schneideri) boyu sadece 20 cm'dir.Yılan, diğer zehirli yılan türleri arasında en kısa uzunluğa sahip olanı.


  [​IMG]
  En saldırgan kelebek
  Dünyanın en agresif kelebeği Ugandalı charaxes candiope. Bu çok güçlü uçucu tür, bölgesine davetsiz olarak giren hayvanlara ve insanlara aktif biçimde saldırıyor.

  [​IMG]
  En uzun sivri dişler
  Afrika’nın yüksek derecede zehirli gaboon çıngıraklı yılanının dişleri 50 mm boyunda. Yetişkin bir bekar erkek yılan, 30 yetişkin erkeğe öldürücü doz püskürtecek kadar sıvı zehre sahip olabilir.


  [​IMG]
  En uzun zehirli yılan
  Kobra (Ophiophagus hannah) Güneydoğu Asya’da ve Hindistan’da yaşıyor. Kral kobranın bir ısırığının zehri bir fil ya da 20 insanı öldürmeye yetiyor.


  [​IMG]
  En yırtıcı balık
  Özellikle Güney Amerika’nın büyük ırmaklarında yaşayan Serrasalmus ve Pygocentrus ailelerine mensup piranalar en yırtıcı balıklardır.
   
 2. Cevap: dünyanın en zehirli hayvanları

  [​IMG]
  En zararlı böcek Afrika, Ortadoğu ve Batı Asya’nın kuru ve yarı kurak bölgelerinde yaşayan çöl çekirgesidir. Küçük bir çekirge sürüsü sadece bir günde 500 insana bir yıl yetecek olan yiyeceği tüketebilirler.

  [​IMG]
  En zehirli kırkayakScolopendra subspinipes türünün en zehirli örneklerinden biri Büyük Okyanus'un güneyinde bulunan Solomon Adaları'nda yaşıyor. Canlı zehrini çenesiyle değil değişikliğe uğramış ön ayaklarıyla kurbanına salıyor.

  [​IMG]
  En zehirli yumuşakça
  Mavi halkalı ahtapotun iki yakın akraba türü olan hapalochlaena maculosa ve h.lunulata o kadar yoğun bir sıvı zehir salgılıyor ki, acısız bir ısırıkları birkaç dakika içinde ölüme yol açabiliyor.

  [​IMG]
  En zehirli yumuşakça
  Mavi halkalı ahtapotun iki yakın akraba türü olan hapalochlaena maculosa ve h.lunulata o kadar yoğun bir sıvı zehir salgılıyor ki, acısız bir ısırıkları birkaç dakika içinde ölüme yol açabiliyor.

  [​IMG]
  En küçük çıngıraklı yılan
  Cüce çıngıraklı yılan Ssistrurus milliarius ABD’nin güneydoğusunda nehir yada göllere yakın ağaçlık arazilerde yaşar. Bu türün yetişkinleri bile 45 cm’den kısa. Küçük boyuna rağmen son derece zehirli ve insanları genellikle ısırıyor.

  [​IMG]
  En zehirli balık
  Dünyanın en zehirli balığı Hindistan Pasifik’in tropik sularında yaşayan taş balığıdır.(synanceia verrucasa) Balığın güclü bir nörotoksik içeren yüzgeçleriyle doğrudan temas ölümle sonuçlanabiliyor

  [​IMG]
  Afrikalı bal arıları(apis mellifera scutellata)üzerlerine gidildiğinde insanlara doğrudan saldırabiliyor ve insanları takip edebiliyor. Arılar kendi bölgelerini koruma konusunda da oldukça agresif ve korumacı olabiliyor

  [​IMG]
  En zehirli örümcek
  Dünyanın en zehirli örümceği sydney funnel örümceği olarak bilinir. 1 mg zehiri ile 10 bin fareyi öldürebilen örümcekler ile ölüm sadece 30 dakika sonra geliyor.

  [​IMG]
  En zehirli akrep
  Daha çok Ortadoğu’da yaşayan ve halk arasında sarı akrep olarak bilinen death stalker 1 miligram zehri ile 15 bin fareyi öldürebilir. Akrebin zehiri yetişkin bir insanı 1 saatte öldürebilecek kadar güçlüdür.

  [​IMG]
  En zehirli kurbağa
  Kolombiya’da yaşayan dort poison frog dünyanın en zehirli canlısıdır. Boyu sadece 2 cm olan bu türün zehiri 150 insanı aynı anda öldürebilir.

  [​IMG]
  En zehirli okyanus canlısıBox Jelly Fish ile ölüm sadece 5 dakika sonra geliyor. Dokungaçlarının boyu 3 metreyi bulanilen canlı Hint Pasifiği'nde yaşıyor.
   
 3. Cevap: dünyanın en zehirli hayvanları

  bakarken bilr ürperdim yaw:eek:
   
 4. Cevap: dünyanın en zehirli hayvanları

  Zehirli oldukları kadar korkunçlarda :f73:
   
 5. Cevap: dünyanın en zehirli hayvanları

  En en en Ennnnnn zehirli yaratığı ben biliyorum ama açıklamıcam ;) :;) :
   
 6. Cevap: dünyanın en zehirli hayvanları

  sakın uyussslardan biri olmaya. bende tahmin ediyorum kim olduğunu :f40: ilk harfi (A) :f73:olabilirmi chemist hi :f196:
   
 7. Cevap: dünyanın en zehirli hayvanları

  kendilerini korumaya kullanırlar dır herhalde zehirlerini
  ama ürpertici gerçekten
   
 8. Cevap: dünyanın en zehirli hayvanları

  Kelebeğinde saldırganı olduğunu ilk defa duyuyorum :eek:
  bütün saldırgan ve zehirli hayvanları benden ve forumdaş ailesinden uzak tut Allahımmmm :)
   
 9. Cevap: dünyanın en zehirli hayvanları

  dünyanın en zehirli yılanı inlan taipan ,dır arkadaşlar aynı anda 150 insanı yada 30,000 fareyi öldürebilir,
   
Yükleniyor...