Dünyanın İlk Hali

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Wish tarafından 2 Ara 2009 tarihinde açılan konu

 1. MU Kıtası
  Dünyanın 70.000 yıl Öncesi
  Dünyada İnsanoğlunun İlk ÇIktığı Kıta


  [​IMG]

  1. Mu, Büyük Okyanus'ta yer aldığı iddia edilen efsanevi batık kıtadır. Bilim çevrelerinde levha tektoniği konusundaki bilgi birikimi sayesinde Atlantis gibi bir efsane olduğu konusunda görüş birliği vardır.

  [​IMG]

  2. İlk kez James Churchward tarafından ortaya atılan, Pasifik Okyanusu’nda bir kıtanın varlığı konusundaki görüş, çeşitli belge ve bulgular mevcut olmakla birlikte bir varsayım olmaktan öteye gidememiştir...

  [​IMG]

  3. Türkler'in de Mu Kıtasından geldiği söylentileri de varsayım olarak eklenmiştir.Forumdas.net Mu Kıtası, Türkiye'nin ilk cumhurbaşkanı M. Kemal Atatürk'ün talimatıyla kurulan bir ekip tarafından araştırılmıştır..

  [​IMG]

  4. Yaklaşık 50 yıl boyunca 20’den fazla ülkeye giderek Mu uygarlığı hakkında veri toplayan James Churchward’un ve Mu varsayımını destekleyenlerin Mu uygarlığı hakkındaki görüşleri kısaca şöyle özetlenebilir.

  [​IMG]

  5. Yeryüzünde insanın ilk ortaya çıktığı kıta Mu kıtasıdır..
   
 2. Cevap: Dünyanın İlk Hali

  [​IMG]

  6. Mu kıtası kuzeyden güneye 3000 mil, doğudan batıya 5000 mil kadar uzanan,üç kara parçasından oluşan büyük bir kıtaydı.

  [​IMG]

  7. Günümüzde Polinezya, Mikronezya ve Melanezya takımadalarını oluşturan adalar, forumdaslar.com muhtemelen bu kıtadan arta kalan kara parçalarıdır.

  [​IMG]

  8. Bu kıta, kıtanın altında yer alan gaz odacıklarının patlamalara yol açması nedeniyle, yaklaşık 12.000 yıl önce 64 milyon nüfusuyla birlikte sulara gömülmüştür.

  [​IMG]

  9. Mu'lular 70.000 yıl önce diğer kıtalarda koloniler oluşturmaya başlamışlardı ki, anavatan dışındaki en büyük imparatorluk, başkenti günümüzde Gobi Çölü’nün uzandığı bölgede bulunan Uygur İmparatorluğu’ydu..

  [​IMG]

  10. Mu dininin öğretimini Naakaller adı verilen rahipler üstlenmişlerdi ve sembolizme dayalı bir öğretimleri vardı..
   
 3. Cevap: Dünyanın İlk Hali

  [​IMG]

  11. Mu dininin esası, Tanrı’nın tek oluşuna ve ruhsal gelişim için sürekli olarak tekrar doğmak inanışına dayanıyordu.

  [​IMG]

  12. Atlantis’teki din Mu’nun tek tanrılı dininden başka bir şey değildir..

  [​IMG]

  13. O diye hitap ettikleri Tek Tanrı'yı simgelemede kullanılırdı, Mu imparatoru da Mu’nun güneşi anlamında Ra-Mu adıyla ifade edilirdi.www forumdaslar.com Ra sözcüğü sonradan diğer kıtalara ve Atlantis yoluyla Mısır'a da taşınmıştır..

  [​IMG]

  14. Dört ırktan oluşan Mu'lularda yazı dilleri farklı olmakla birlikte, konuşma dilleri ortaktı...

  [​IMG]

  15. Mu'lular günümüz uygarlığına kıyasla manevi alanlarda çok daha ileriydiler..
   
 4. Cevap: Dünyanın İlk Hali

  [​IMG]

  16. Telepati, durugörü, çift bedenlenme, astral seyahat gibi, uygarlığımızda ancak kimi medyumlarda ve mistiklerde görülebilen olağanüstü yetenekler Mu'lularda olağan yetenekler olarak mevcuttu..

  [​IMG]

  17. Mu uygarlığının en önemli çöküş nedeni, teşevvüş adı verilen, bir aşamadan diğerine geçilirken yaşanan kargaşa dönemini atlatamamasıdır. B.Ruhselman’a göre.

  [​IMG]

  18. Genelde bu iddiaların herhangi birini destekleyecek arkeolojik veya antropolojik bulgu bulunmamaktadır..
   
 5. Cevap: Dünyanın İlk Hali

  Evet bu mu kıtası gerçekten ilginç bir konu ...Sanırım Atatürk te bu konularda epey araştırmalar yapmış...Eline sağlık Wish..
   
 6. Cevap: Dünyanın İlk Hali

  Araştırman İçin TeşekkürLer Wish Gerçekten ÖnemLi ßir Konu
   
Yükleniyor...