Dünyanın Sonu mu Geliyor?

'Güncel Bilgiler' forumunda Yasemin tarafından 20 Şub 2013 tarihinde açılan konu

 1. Dünyanın Sonu Geliyor  Dünyanın sonumu geliyor demek gerçekten ürkütücü fakat yapılan araştırmalar sonucunda hiç iyi sonuçlar çıkmıyor.Bu haber gerçekten çok Kötü bir kehanet gibi ama yüzyılın sonuna doğru dünyada sadece 3 milyar insan insanca yaşayabilecek deniliyor. Bunu söyleyen ve uyaranlar bilim adamları.Amerikalı bilim adamlarının iklim değişikliği konusunda tropikal ve subtropikal bölgelerde sıcaklıkların artmasıyla ürünün önemli ölçüde azalacağını gösteriyor.

  Sadece sıcaklık artışının bile dünya tarımına olumsuz etkisinin devasa boyutlarda olacağını bildirdirildi öngörülerinde su miktarının azalacak olmasını hesaba bile katılmadığı kaydedildi.

  Araştırmacıların Araştırmalarına göre, tropikal bölgelerde artan sıcaklıklar yüzünden mısır ve pirinç gibi temel gıda maddeleri üretimi yüzde 40 oranında azalacak. Toprakta nem oranının azalmasıyla ürün daha da azalacak.Dünyanın nüfusunun yarısı 3 milyar bugün tropikal ve subtropikal bölgelerde yaşıyor. Bu sayı, yüzyılın sonuna kadar muhtemelen ikiye katlanacak.Araştırmacılara göre, bu bölgelerdeki az gelişmiş ülkelerde nice insan günde 2 dolardan az parayla geçiniyor ve hayatta kalabilmek için tarımda çalışıyor.

  Naylor, makalede şu çarpıcı ifadeyi kullandı..Tarih boyunca belli dönemlerde yiyecek sıkıntısı ortaya çıkınca insanlar başka yerlere gidip karnını doyurabildi. Ama gıda kaynaklarını gözden geçirmezsek, ilerde yiyecek bulunacak başka yerler olmayacak.
   
 2. Cevap: Dünyanın Sonu mu Geliyor?

  Dünyanın sonunun geldiği kesin...Sadece tarih konusunu araştırıyolar bence...
   
Yükleniyor...