Düzgün Kaş Alma Yöntemi

'Kadınca' forumunda Habibe tarafından 19 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Düzgün Kaş Alma Yöntemi

  [​IMG]
  Kaş almak gerçekten hüner isteyen bir iştir. Kaş almayı bilmeyen bir kişi, yüz ifadenizin bozulmasına neden olabilir. Bu nedenle ya kaş almayı kendiniz öğreneceksiniz yada bu konuda uzman bir kişiden yardım alacaksınız.

  İlk olarak kaşınızı tanımanız için kaşın nerde başlayıp nerde biteceğini ve yükseltinin nerede verilmesi gerektiğini resimli olarak anlatalım.

  İlk olarak kaşın nerede başlayacağını gösterelim. Elinize alacağınız uzun bir fırçayı şekildeki gibi yüzünüze tutun. Yani göz pınarı ile burun kanadını birleştireceksiniz.

  [​IMG]

  Fırçanın ucunun geldiği nokta kaşınızın başlaması gereken noktadır. Bu belirlenen noktanın dışında kalan kaşlar burnun daha uzun görünmesine neden olacaktır.

  İkinci olarak kaşın nerede bitmesi gerektiğine değinelim. Fırçamızı burnumuzun kanadının başladığı nokta ile gözün bittiği noktayı birleştirin. Fırçanın ucu kaşın bitmesi gereken noktayı gösterecek. Bu noktadan daha aşağıdaki tüyler hüzünlü bir yüz ifadesi verecektir size.

  [​IMG]  Şimdi son olarak kaşa yükselti verilecek tepe noktasını bulmaya geldi. Yine elinizdeki fırça yardımıyla kaş yükseltisinin nerede olacağını bulalım.

  [​IMG]

  Resimde gördüğünüz gibi tam karşıya bakın ve göz irisinin tam yanına fırçanızı hizalayın. Bulduğunuz nokta kaşınızın yükselti yeridir.

  Kaşınızın nerede başlayıp nerede yükseleceğini ve son olarakda nerede biteceğini doğru olarak hesapladığınızdan eminseniz şimdi kaş almaya başlayabiliriz.

  Öncelikle kaş fırçanız ile kaşınızı yukarıya doğru hafifçe tarayın ve uzun kaşları ince uçlu makas yardımıyla kesin.

  Kaşınıza vereceğiniz incelik tamamen sizin insiyatifinizdedir. Ama unutmayın çok ince yaparsanız sonrasında düzeltme imkanınız yok denecek kadar azdır.