Düzgün Kaş Alma

'Kişisel Bakım' forumunda Pardus tarafından 13 May 2010 tarihinde açılan konu

 1. Nasıl düzgün kaş alınır

  Kaşlarınızı, profesyonel güzellik uzmanının elinden çıkmış gibi, kendi kendinize almanız mümkün.  Kaşlarınız, kişiliğinizi yansıtır; yüzünüzün ifadesini biçimlendirir. Evet, kaşların şekli ve rengi bir kadının nasıl görünmek istediğini anlatır. Çok mu ciddisiniz? Yoksa, daima gülen bir yüze mi sahipsiniz? Bakışlarınızdan memnun değil misiniz? Kaş deyip geçmemek gerekir. Çünkü değişken bir kaş modasının bile yaratıldığı günümüzde, değişmeyen bir gerçek var: Şekle sokulmuş kaşlar, yüzünüzü aydınlatır ve sizi gençleştirir. Tipiniz için en uygun kaş formunu nasıl bulacağınızı, bu yazıdan öğrenebilirsiniz.

  Yüzünüze en uygun kaş şeklini bulun

  Bir kalem alın ve burun kanatlarınızdan birisine dayayıp, resimdeki gibi dik olarak yüzünüzde tutun. Kaş, kalemin denk geldiği noktadan başlamalıdır. Sonra kalemi şakağınıza doğru eğin. Bu nokta da kaşın bittiği yer olmalıdır. Kaşın başlangıcı ve sonu tek bir hattır. Kaşlarınızı, bu hat çerçevesinde biçimlendirin.

  Kaş yayınızı belirleyin

  Kaşınızın en yüksek olacağı nokta, gözbebeğinizin üzerinden tuttuğunuzda kalemin ucunun gösterdiği noktadır. Kaşınızı almaya başladığınızda dikkat edin: Burundan itibaren kaşın üçte ikisi yukarı doğru ve kalan üçte biri de aşağı doğru gitmelidir. Eğer kaşın iç kısmı çok kalın ve dış kısmı çok inceyse, önden ortaya kadar kaş kalemi ile düzeltin

  Acıtmadan alın

  Kaşlarınızı alırken daima çıkış yönlerine göre çekin. Önce alt kenardan başlayın. Üst kenarı sadece inceltin.

  Dikkat: Fazla kaçırmayın! Birkaç defa fazla alırsanız, yerlerine yenileri çıkmayabilir.

  Boşlukları doldurun

  Önce kaş fırçası ile aşağı doğru tarayın. Bu şekilde boşlukları görmeniz mümkün olur. Sonra kaş kalemi ile incecik çizgiler halinde boşlukları doldurun. Son olarak da kaşlarınızı yukarı tarayın.

  Profesyoneller ne kullanıyor?

  Eliniz alışkın değilse, cımbız ile ince kaşları kolayca alabilir, biraz ustalaşınca da uzmanların kullandığı kaş pensine geçiş yapabilirsiniz. Hangisinde daha rahat ediyorsanız, onu tercih edin.
   
 2. Cevap: Düzgün Kaş Alma

  Amaniiiiinnn inanamıyorum, birisi bana hala yaşadığımı söylesin Pardus bu senmisin :f30::)
   
 3. Cevap: Düzgün Kaş Alma

  Siz bayanların işkencesine yardım ediyorum :)))
   
 4. Cevap: Düzgün Kaş Alma

  Kendim kaşlarımı almaya kalkışırsam eminim o boşluk dolmurmaca epey vaktimi alır.:)
   
 5. Cevap: Düzgün Kaş Alma

  Ben de kendim yapamam.Hiç denemedim riske girmeye gerek yok dimi ama :)
   
 6. Cevap: Düzgün Kaş Alma

  Nasıl olsa özden var dimi ;) unutmadık :f196:
   
 7. Cevap: Düzgün Kaş Alma

  Deyim yerindeyse kaş yaparken göz çıkarmayalım:)
   
Yükleniyor...