e-tab yerli üretim tablet bilgisayar

'Teknoloji Haberleri' forumunda YAREN tarafından 10 Eki 2011 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  e-tab yerli üretim tablet,
  ilk yerli üretim tablet e-tab.General Mobile Türkiye'nin ilk yerli üretim tabletini sunuyor..

  General Mobile, 8.9 inç ekran boyutundaki ilk yerli üretim tablet bilgisayarı e-tab ile eğitime yönelik içerik projesini başlattığını duyurdu. Ürün 2011 kasım ayında satışa sunulacak. General Mobile tarafından üretilen tablet e-tab, özellikle orta öğrenim öğrencilerinin akademik, sosyal, zihinsel ve kültürel gelişiminin desteklenmesi hedefleniyor.

  e-tab ve söz konusu eğitim projesine ilişkin konuşan General Mobile Türkiye Genel Müdürü Muzaffer Gölcü bu projedeki amaçlarını şöyle özetliyor:

  “Günümüzde, ülkemizde neredeyse tüm telekomünikasyon cihaz ve sistemleri ithal edilmektedir. 1994 yılından 2010 yılı sonuna kadar baktığımızda kullanılan cep telefonu sayısı 136 milyon. Ve neredeyse tamamı ithal edilmiş cihazlardır. Bu ithalat neticesinde dışarıya ödenen bedel ise 28 milyar dolar gibi, kesinlikle göz ardı edilemeyecek çok önemli bir rakamdır. Ülkemizin yetişmiş inasn gücü ve teknolojik birikimi bu ve başka ürünlerin ülkemizde üretilebilmesini sağlayacak güçtedir. Türkiye’nin ilk yerli telefon üreticisi General Mobile olarak da bugün geldiğimiz noktada bu gücümüzün farkındayız ve ilk yerli tableti üretmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Yaratıcı ürünler geliştirerek mükemmel tüketici deneyimleri yaratma konusunda sürdürülebilir bir başarı için çalışmakta, pek çok farklı alanlardaki yüksek teknolojiye sahip mobil ürün ve çözümleri pazara sunmakta, bilgi toplumununun, bireylerin ihtiyaç duyduğu uygulama ve çözümleri daha hızlı bir şekilde karşılamayı bir öncelik olarak görmekteyiz. Bu nedenle, araştırma, üretim ve satış faaliyetlerimize paralel olarak kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarımıza da aynı öncelikler doğrultusunda ve özellikle eğitim alanında sürdürmeyi amaçlamaktayız. Bu doğrultuda General Mobile olarak kullanıcılarımıza sunacağımız ve “e-tab” adını verdiğimiz Türkiye’nin ilk yerli üretim tablet bilgisayarının sağlayacağı içerik ile, özellikle orta öğrenim öğrencilerimizin öğrenim süreçlerini geliştirmek üzere çalışmalarımıza başlamış bulunuyoruz. Biz, her açıdan mükemmel görüntüyü, mükemmel tasarımı ve mükemmel kullanıcı deneyimini bir araya getirdik. Ancak burada alınacak daha çok yol var. Bu ürün, her yönüyle Türkiye için bir ilk adımdır”.

  kaynak: technolabs
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Eki 2011
Yükleniyor...