Edevlet şifresi nasıl alınır

'Etüt Merkezi' forumunda HazaN tarafından 6 Ağu 2010 tarihinde açılan konu

 1. E devlet şifresi almak
  E devlet nedir
  Nasıl edevlet şifresi alınır

  Artık pek çok sorgulamayı internet üzerinden yapabiliyoruz. Resmi sorgulamalar için devletin uygulamaya koyduğu bir uygulamadır e devlet.

  Hizmetten faydalanmak isteyenler için PTTden şifre almak dışında başka yapılacak işlemler de var. Uygulama için, dileyen vatandaşlar son bir kez PTT bürolarına gidip kendileri için özel olarak üretilecek e-devlet şifrelerini aldıktan sonra bilgisayar başına geçerek işlemlerini gerçekleştirebilecekler. e-Devletin kapısından içeri girmek için son bir kez daha kapı önlerinde kuyruk beklemek istemeyenler ise diğer servis sağlayıcıların sundukları elektronik imza seçeneklerinden faydalanabilecekler.

  * Vatandaşlar, http://www.turkiye.gov.tr adresine girdikleri zaman giriş yöntemi olarak mobil imzayı seçmeleri durumunda TC Kimlik numaraları ve cep telefonu numaralarını girecekler.

  * Taahhütnameyi okuyup ekrandaki “İMZALA tuşuna basan vatandaş, elektronik olarak imzalanacak belgeler imzalanmak üzere GSM şebekesi üzerinden SIM kartına gönderilecek.

  * İmzalama talebi SIM kartına gelen kullanıcılar, telefon ekranında otomatik olarak açılan bir ekranda imzalanacak işleme ait açıklama metnini görecek. Onaylamak için “tamam seçeneği seçilecek.

  * İşlemi tamamlamak için mobil imza şifresi girilecek, şifre doğru girildiğinde cep telefonuna “Size ulaşan imzalama talebini imzaladınız ve geri gönderdiniz. İmza attığınız işleminize, kaldığınız yerden devam edebilirsiniz şeklinde bir mesaj gelecek ve hizmetlerden yararlanmaya anında başlanacak.
   
 2. Cevap: Edevlet şifresi nasıl alınır

  tşklrr
   
 3. Cevap: Edevlet şifresi nasıl alınır

  bu kolay bir işlem aslında
   
Yükleniyor...