Ekşi Sözlük kapatıldı mı ?

'Haberler' forumunda YAREN tarafından 4 May 2011 tarihinde açılan konu

 1. Ekşi Sözlük kapanıyor mu?

  TİB'den gelen mektuba Ekşi sözlüğün kurucusundan açıklamalar;
  TİB, Ekşi Sözlük'ün hosting firmasına bir mektup göndererek sitenin alan adının barındırılmasının derhal durdurulmasını talep etti.

  Türkiye'nin en çok ziyaretçi toplayan forumlarından Ekşi Sözlük'ün kapatılması için hosting firmasına Telekomünikasyon ve İletişim Başkanlığı'nca mektup gönderildi.

  İnternette sansüre uğrayan birçok kelime ve site gibi Ekşi Sözlük de kapanıyor. Sözlüğün kurucusu Sedat Kapanoğlu'nun yazdıklarına göre durum ciddi. İşte TİB'in o mektubu ve Kapanoğlu'nun açıklaması: "tib'in 21 nisan'da sadecehosting'e gonderdigi ve tarafima an itibariyle ulasmis, asagida alintiladigim mail'in ozetidir. tib'in yolladigi "sonlandirilacak hosting'ler" listesine sourtimes.org'u sıkıştırmışlar. sourtimes.org bildiginiz uzere eksi sözlük'un tüm arka planini olusturuyor. sourtimes.org 'u sonlandırmak eksi sozluk'u sonlandirmak anlamina geliyor. "katalog suclar" dedikleri de ancak eksi sozluk iceriginden varilabilecek bir sonuc zira sourtimes.org adresine girdiginizde zaten eksi sozluk'e yonleniyorsunuz.

  İŞTE TİB'İN EKŞİ SÖZLÜK'E YOLLADIĞI MEKTUP

  sayın yer sağlayıcı; aşağıdaki alan adlarına yer sağlayıcılık hizmeti verdiğiniz tespit edilmiştir.

  bu kapsamda derhal bunlara yer sağlayıcılık hizmetine son vermeniz gerekmektedir.

  aksi takdirde herhangi bir bildirimde bulunulmaksızın yasal işlemlere başvurulacaktır.

  diğer taraftan; bundan sonrada; 5651 sayılı kanunda sayılan katalog suçlar (müstehcenlik, fuhuş, çocukların cinsel istismarı, vb.) kapsamındaki internet sitelerine yer sağlayıcılık (hosting) hizmeti vermemeniz gerekmektedir.

  gereğinin derhal yapılmasını ve sonucundan bilgi verilmesini rica ederim. bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu telekomünikasyon iletişim başkanlığı.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Ağu 2014
 2. EVET , EVET işte bu !! Çılgınsın adamım...
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Ağu 2014
 3. Evet son zamanlarda çok saçma sapan şeyler yazılır olduydu..Hiç şaşırmadım..
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Ağu 2014