El Ve Tırnak Bakımınız İçin Doğal Öneriler

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 13 Ağu 2011 tarihinde açılan konu

  1. El Ve Tırnak Bakımınız İçin Doğal Öneriler

    Cilt bakımı denildiğinde, sadece, yüz akla gelmemeli. Cilt bakımı, eller, ayaklar,tırnaklar ve genel vücut bakımı anlamına gelir. Yüz bakımınızı yaptınız ama, eller ve tırnaklar berbat halde. Sizce, cilt bakımınız tam yapılmış oluyorr mu? Elbette hayır. sizlere, mükemmel el ve tırnaklara sahip olmanın doğal yolundan bahsetmek istiyoruz.
    *Her akşam yatmadan önce saf zeytinyağı ile ellerinize yapılan masaj bakımlı görünüm kazandırır. Yalnız zeytinyağı uygulamadan önce ellerinizi bir süre ılık suda bekletmeniz gerekir.
    * Bazı doğal karışımlarla tırnaklar güçlenir. Eğer kolay kırılan tırnaklar için çözüm arıyorsanız, lavanta yağını sürün.
    *Bakımlı, güzel tırnaklar ve eller için bir başka uygulama şöyle: Bir kaba üç çorba kaşığı zeytinyağı ve üç çorba kaşığı bal ilave edin. İyice karıştırdığınız bu bulamacı iki ayrı kapta ikiye bölün. Ayrı ayrı ellerinizi batırın ve karışımdan çıkarmadan 10 dakika dinlenin. Günlük uygulama olarak ise ellerinize hergün çeyrek limonun suyunu sürün ve ovun. Meyve asidi içeren limon el derisinde hücre yenilenmesini sağlar.