Elektrikli Araç Şarj Noktası

'Resimli Konular' forumunda EyLüL tarafından 30 Haz 2011 tarihinde açılan konu


 1. Elektrikli Araç Şarj Noktası
  Elektrikli Araç Şarj Noktaları Nereler?
  Elektrikli Araç Şarj Noktaları

  2011 yılında Türkiye’de Renault tarafından üretilecek elektrikli Arabaların elektrik tedarik ve altyapı istasyonlarının kurulması için imza töreni İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhane’deki binasında yapıldı.

  Renault Mais, Oyak Renault ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İstanbul Enerji Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi arasındaki protokol imza törenine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Enerji Genel Müdürü Adnan Çelik, Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, Oyak Renault Genel Müdürü Tarık Tunalıoğlu ve diğer yetkililer katıldı.

  Törende konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş , “ Bu adımın arkasından gelecekleri de görüyor gibiyim Buradan ‘know how’ olarak belki yansıtacağız” dedi. Topbaş, “İstanbul bunun merkezi olacak. Yasal düzenlemeler yapılırken biz de elimizi çabuk tutalım bu çalışmaları yürütelim dedik. Biz burada geç kalmış olmak istemiyoruz. İstanbul’da başlayan bir teknolojiye sahip olmak istiyoruz geri kalmak istemiyoruz. Her şeyde birinci olmak zorundayız. İnanıyorum ki İstanbul için ve Türkiye için önemli bir adımı atıyoruz . Bir tarih gerçekten. Bir tarihe tanıklık ediyoruz” dedi. Topbaş, “Daha önce de bir alt hazırlığını yaptık; hangi noktalarda oluşturulabileceği bunlardan biri.Göztepe ve Cihangir’deki katlı otopark olabilir dedik. “ diye konuştu.

  Protokol imza töreninden konuşma yapan Oyak Renault Genel Müdürü Tarık Tunalıoğlu, Renault’un üreteceği elektrikli otomobillerden bahsetti. Tunalıoğlu, “ Herkes elektrikli otomobil yapabilir dedik herkes için elektrikli otomobili Renault ‘un yapacağından sizleri haberdar etmiştik. Bu büyük anda Renault’un bu gelişme için çok yakın tarihte yollara çıkacağını ve değişime yön vereceğinden sizi haberdar etmek istiyorum. Otomobili değiştiriyoruz hayatı değiştiriyoruz sloganıyla Renault kullanımıyla sıfır karbondioksit salınımıyla elektrikli otomobilli geliştirdik. Amacımız yüzde 20 yüzde 30 emisyonlu otomobil üretmek değil sıfır emisyonlu otomobil üretmek ve herkesin kullanımına sunmaktır. 2011 ‘den itibaren dört elektrikli otomobili pazara sunmaya hazırlanıyoruz. Bu dört farklı model Bursa ve diğer fabrikalarda üretilecek. “ dedi.

  Fransa’da Kangoo Express ile Zoe modelinin, İspanya’da ise Twizy adlı otomobilin elektrikli modelinin üretileceğini söyleyen Tunalıoğlu, Bursa’da da Fluence’ ın elektrikli modelinin üretim çalışmasının tüm hızıyla sürdüğünü kaydetti. Tunalıoğlu, “ Elektikli Fluence şu anda halihazırda imalatta bulunan diğer üç modelle aynı elektrik bantlarından Bursa fabrikasından çıkacak ve dünya pazarlarına sunulacak. Böylece Oyak Renault öncü olacaktır.” diye konuştu.

  Trafik ve Yol Durumu Yoğunluk Haritasına Göre Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Noktaları

  İBB Anadolu Yakası Çamlıca Sosyal Tesisleri Şarj Noktası Harita ve Yol Tarifi

  İBB Anadolu Yakası Çamlıca Şarj Noktası Harita ve Yol Tarifi

  İBB Anadolu Yakası İçerenköy Şarj Noktası Harita ve Yol Tarifi

  İBB Anadolu Yakası Bostancı Şarj Noktası Harita ve Yol Tarifi

  İBB Anadolu Yakası Kartal Şarj Noktası Harita ve Yol Tarifi

  İBB Avrupa Yakası Florya Sosyal Tesisleri Şarj Noktası Harita ve Yol Tarifi

  İBB Avrupa Yakası Avcılar Sosyal Tesisleri Şarj Noktası Harita ve Yol Tarifi

  İBB Avrupa Yakası Şişli/Maçka Evlendirme Dairesi Şarj Noktası Harita ve Yol Tarifi


  İstanbul Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Noktaları
   

Yükleniyor...