Elektroniğe "bir defalık" ücret!

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 1 Oca 2011 tarihinde açılan konu


 1. Yurtdışından getirilen elektronik ürünlerden bir defaya mahsus ücret alınacak.  Bakanlar kurulunun vermiş olduğu karara göre, 2011’de yurtdışından elektronik cihaz getirilmesi artık ücretsiz olmayacak. Bir defaya mahsus olmak üzere; kamera, radyo, televizyon, uydu alıcısı ve benzeri cihazlardan 215 avroya kadar ücret talep edilecek.
  [​IMG]
  2011 yılı için geçerli olmak üzere renkli televizyonlardan; 51 ekran ve altı televizyonlar için 55 avro, 51 ekrandan 67 ekrana kadar olan televizyonlar için 85 avro, 67 ekrandan 85 ekrana kadar televizyonlar için 120 avro, 116 ekran ve üstü televizyonlar için de 150 avro ücret alınacak. Aynı zamanda otomobil televizyonları için de 85 avro ücret alınacak.

  İlginç ama siyah/beyaz televizyonlar için de bir fiyat listesi var! 51 ekran ve altı siyah/beyaz televizyonlar için 25 avro, 51 ekran ve üzeri televizyonlar için de 30 avro ödenmesi gerekecek. Araç televizyonları için de yine 30 avro istenecek.

  Televizyon fiyatları bu şekilde. Gelelim televizyon harici elektronik cihazların akıbetine...

  10 avroya yurtdışından Türkiye’ye sokabileceğiniz ürünler; saatli radyolar, radyolu cep telefonları, cep tipi radyo alıcıları, oyuncaklı radyolar, radyolu vantilatörler ve ışıldaklar.

  Tüm bunların haricinde radyo alıcıları için 25 avro, otomobil alıcıları için 15 avro istenecek.

  Şayet rack tipi birleşik cihazlardan radyo alıcı kartları, video kamera veya tüm bu cihazlar haricinde radyo ve televizyon yayını alabilen cihazlar sokmak isterseniz 180 avro ödemeniz gerekecek.

  Uydu alıcılarının durumu da pek farklı değil. Tek kanal alıcıları için 30 avro, birden çok kanallı alıcılar için 70 avro istenecek. İş, kombine cihazları Türkiye’ye sokmaya gelince fiyat birden artarak ürüne göre 35 ila 180 avro arasında değişecek.
   

Yükleniyor...