Elena Ferrante La spiaggia di notte Geceleyin Kumsal Kitabı

'Etüt Merkezi' forumunda Esra Öztürk tarafından 27 Nis 2016 tarihinde açılan konu

 1. Elena Ferrante La spiaggia di notte Geceleyin Kumsal Kitabı
  Türkiye'de de özellikle Napoli Romanlarıyla adından söz ettiren, İtalyan yazar Elena Ferrante,bir oyuncak bebeğin hikayesini anlattığı, çocuklara yönelik kitabıyla da italya'nın dışına adım atıyor. Yazarın 6-10 yaş aralığındaki çocuklara hitap eden korku türündeki kitabı La spiaggia di notte ( Geceleyin Kumsal), yayıncı şirketin verdiği bilgiye göre, ingilizce baskısıyla gelecek sonbaharda raflardaki yerini alacak. Kitap orjinal dilinde ise ilk kez 2007'de yayımlanmıştı. 5 yaşında bir kız çocuğuyla başlayan hikaye, Mati adlı bu çocuğun plajda unuttuğu Celina adlı oyuncak bebeği ele alıyor. Kitapta Celina'nın plajda geçen "bitmek bilmeyen gecesi" bebeğin bakış açısından anlatılıyor.

  Bu arada, yazarın çeşitli yazı,söyleşi ve mektuplarından oluşan derleme kitabı La frantumaglia da yine 2016'nın son aylarında edebiyat severleöri selamlamaya hazırlanyor.
  Gizemli yazar Ferrante,1992 yılından bu yana takma adla eserler veriyor;yazarın esas kimliğine ilişkin tartışmalar ise uzun zamandır sürüyor.  Elena Ferrante La spiaggia di notte Geceleyin Kumsal Kitabı kapak

  Elena Ferrante La spiaggia di notte Geceleyin Kumsal Kitabı.
   
Yükleniyor...