Eleştirenlere bakın neyi hatırlattı !

'Haberler' forumunda IŞIL tarafından 29 Eyl 2009 tarihinde açılan konu

 1. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kevin Costner'in sözlerine tepki gösterenlere cevap verdi.

  Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''demokratik açılım'' ile ilgili aktör Kevin Costner'in bir açıklama yaptığını belirterek, ''Yerli veya yersiz bir beyan. Bunu alay konusu haline getirmek çok doğru değil, bugün bu sözünden dolayı eleştirenler, kendisi Türkiye'ye geldiğinde, başındaki şapkada, 'Ne Mutlu Türküm Diyene' yazısı yazdığında susmuşlardı'' dedi.

  TRT İzmir Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret eden Arınç, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Bir gazetecinin, ''demokratik açılım sürecinin çeşitli sanatçılarla magazinleştirildiğini'' öne sürmesi ve bu konudaki görüşlerini sorması üzerine Arınç, konunun Türkiye için hayati derecede ciddi olduğunu, bunu magazinleştirme ihtiyacını duymadıklarını ama her konuyu sulandırma temayülünde olan bir takım çevrelerin bulunduğunu ifade etti.

  Yazılı ve görsel medyada da bu işin meraklılarının bulunduğunu belirten Arınç, şunları söyledi:

  ''Bizim hükümet olarak da siyasi parti olarak da demokratik açılım konusunda bu işi hayati bir konu olarak gördüğümüzü ve tüm Türkiye'nin geleceğini ilgilendiren bir konu olarak meseleye baktığımızı herkes biliyor. Konuyu sayın Sezen Aksu ile veya bir başkasıyla ilgilendirmek, onların sözlerini, davranışlarını karikatürize etmek doğrusu çok yanlış bir tutum.  Türkiye'nin bütünlüğünü, beraberliğini sağlayarak, terör belasından kurtulması halinde refah düzeyinin hızla artacağını, ülkeyi artık kimsenin tutamayacağını ifade eden Arınç, tüm bunları bir düşünce olarak ortaya koymanın doğru bir iş olduğunu belirtti. Arınç, ''Bunu sulandırmak, küçültmek, hafife almak, hele hele siyasi parti liderlerine hiç yakışmıyor. Bunu alay konusu yapmak, bu konu üzerinden hükümeti vurmak, yaşları da çok ileri, çok da tecrübeli olduğunu zannettiğimiz bir kısım siyasetçilerin ağzında çok eğreti duruyor doğrusu. Bu iş ciddi bir iştir, ciddiyetine uygun hareket edilmelidir'' dedi.