Elizabeth Mitch Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 21 May 2012 tarihinde açılan konu


 1. Elizabeth Mitch Kimdir


  Elizabeth Mitch Kimdir Fotoğrafları

  Elizabeth Mitchell 27 Mart 1970, Los Angeles, Kaliforniya doğumlu, Amerikalı aktris.

  Onu üne kavuşturan rolü, Lost dizisindeki Dr. Juliet Burke isimli karakterdir.

  Elizabeth Mitchell, 27 Mart 1970de emlak ve vergi avukatlığı yapan ailesinin 3 kızından ilki olarak Los Angelesda dünyaya geldi. Dallas, Texasta büyüyen Mitchell, küçük yaştan itibaren sahneye ait olduğunu düşündü. Elizabeth Mitchell Kolejlerin gelip gençlerin performanslarını izlediği Booker T. Washington High School for The Performing and Visual Arts isimli sanat lisesine girdi. Bu sayede Stephens Kolejine (Stephens College) girmeye hak kazanan güzel sanatlar bölümünden derece alan Mitchell, 1991de mezun olduktan sonra Londraya gitti.

  Elizabeth Mitchell İngiliz Amerikan Drama Akedemisinde (British American Drama Academy) de eğitim gören Mitchell, birçok sahne oyununda yer aldı. Uzun yıllar boyunca sadece tiyatroya ve sahne oyunculuğuna odaklanmıştı ama Amerikaya döndüğünde hem televizyon hem de sinema yapımlarında yer almaya başladı. Dallas Tiyatro Merkezinde (Dallas Theater Center) 6 yıl çalışan Mitchell, Theaters Encore Companyde bir yıl çalıştı.

  Elizabeth Mitchell 2004de yayınlanmaya başlayan Lost adlı dizinin 3. sezonunda (2006-2007) doktor olan Juliet karakterini canlandırmaya başladı.

  Elizabeth Mitchell 2006da Paul Walkerın başrolünde olduğu Running Scaredde Edele karakterini canlandıran Mitchell, aynı yıl The Santa Clause 3de (Mrs. Claus/Carol Calvin) ve Haskett's Chancede (Ann Haskett) rol aldı.

  Elizabeth Mitchell, oyuncu eşi Chris Soldevilla ile birlikte Highland Park, Dallasda yaşıyor.

  Elizabeth Mitchell Resimleri

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
Yükleniyor...