Ellerdeki yaşlılık lekelerine doğal çözüm

'Kadınca' forumunda Habibe tarafından 16 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Ellerdeki yaşlılık lekelerine doğal çözüm
  Her canlı doğar, büyür ve ölür ancak her kadın doğar, büyür ama asla yaşlanmaz! Genç kalabilmek için her kadın elinden gelen çabayı gösterir göstermesine bazı şeyler vardır ki doğanın gücü karşısında yenilir.

  Eller bu duruma en güzel örnektir. Ne kadar iyi bakarsak bakalım yaş ilerledikçe ellerde kırışıklığın yanı sıra lekeler oluşmaktadır. Bu durumu yaşamamak için ellere sürekli nemlendiriciler ile bakım yapmakta fayda vardır. Bunun yanı sıra dışarı çıkılacağı zaman mutlaka güneş koruyucu kremler kullanılması gerekir. Bu tarz bakımlar ile ellerde oluşacak lekelerin önüne geçmek mümkündür. Ancak çok geç kaldım ellerimde lekeler oluştu bile diyorsanız o zaman da size farklı bir kür tavsiye etmemiz gerekir.

  Özellikle beyaz tenli bayanların korkulu rüyası olan güneş lekelerinden kurtulmak ve hatta ellerinizin rengini açmak için aşağıdaki malzemelerden hazırlayacağınız bakım kremini düzenli olarak uygulayın. Farkı kısa sürede göreceksiniz.

  Gelelim ellerdeki yaşlılık lekelerine doğal çözüm olacak olan karışım için gereken malzemelere

  Malzemeler:

  1/4 bardak haşlanmış pirinç

  1/2 kaşık agav nektarı

  1/2 kaşık limon suyu

  Hazırlanışı:

  Yukarıda saydığımız malzemelerin hepsini blender ile iyice karıştırın.

  Kullanımı:

  Hazırladığınız karışımı ellerinizin üzerine masaj yaparmış gibi nazikçe sürün. Ellerinizde yaklaşık olarak 1 ya da 2 dakika bekletin ve sonrasında ellerinizi ılık suyla yıkayın. Bu uygulamayı düzenli olarak yapın. Agav nektarını kendiniz hazırlayamazsanız o zaman hazır olarak satıldığını belirtmekte fayda var.
   
Yükleniyor...