Elma Kabuğunun Faydaları

'Sağlık Rehberi' forumunda Eylem tarafından 17 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Elma Kabuğunun Faydaları

  [​IMG]


  Elmanın faydalarını birçoğumuz biliyoruz elbetteki fakat elma kabuğununda en az elma kadar faydaları olduğunu biliyormuydunuz? Elma sağlımız açısından büyük yararları olan herkes tarafından sevilen bir meyvedir.

  Elma kabuğunun faydaları nelerdir öğrenmek istermisiniz?

  Elmanın kabuğunun en az elma kadar faydalı olduğundan emin oldunuz mu? Ancak elmanı yemeden önce onun iyice yıkanmasına çok büyük özen göstermeniz gerekiyor. Çünkü elma kabuğu bakterileri çabuk toplar. Bu yüzden onu yemeden önce bol bol su ile yıkayıp tamamen temizlemeniz gerekiyor.

  – Elma kabuğu bir çok hastalıklardan koruduğu gibi şeker hastalığına karşı da güçlü bir koruyucu etkiye sahiptir. Çünkü onunkolesterolü düşürme özelliği vardır.

  Elma lifli bir besin olduğu için iştahı düşürmektedir. Zayıflamak isteyenler için elmayı kabuğu ile yemek tavsiye edilir.

  -Kemik erimesi hastalığı olanlar için de kabuklu elma çok faydalıdır. Çünkü elmanın aynı zamanda kemikleri güçlendirme özelliği de vardır.

  – Elma kabuğu ile birlikte yenildiğinde vücutta kanser hücrelerinin yaranmasının önüne geçer. Elmanın kabuğu içinde bulundurduğu mineral sayesinde kanseri önler.

  – Elma kabuğu cilt sağlığınız ve güzelliğiniz için de çok faydalıdır. Ciltlerini güzelleştirmek isteyenler bolca elma kabuğu tüketmeliler.

  -Diş ve diş etleriniz için de elma kabuğunun faydaları inanılmazdır. Elma kabuğu dişleri güçlendirerek onları temiz tutar ve ferahlik verir.
   
Yükleniyor...