Emir Ersoy Cuban Portrait 2009

'Medya Bölümü' forumunda Aysell tarafından 17 Nis 2009 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]

  Şimdiye kadar pop müzik arenasında birçok ünlü isme eşlik etmiş genç müzisyen Emir Ersoy, Türkiye’de bir ilke imza atarak Latin Jazz tarzındaki Cuban Portrait isimli ilk albümü ile ‘iyi müzik’ severlere merhaba diyor. ‘Kalipso Kralı’ lakabıyla ülkemizde bir döneme damgasını vuran ünlü sanatçı Metin Ersoy’un oğlu olan Emir Ersoy, Latin müziğe caz dokunuşları gerçekleştirdiği ‘Cuban Portrait’ adlı albümü ile ülkemizdeki iyi müziğin çıtasını yükseltiyor.

  Emir Ersoy piyanist ve de aranjör olarak profesyonel müzik yıllarında kazandığı tüm deneyimleri Cuban Portrait albümünde dünya müziği standartlarında ortaya koyuyor.
  Cuban Portrait albümündeki birbirinden hareketli parçaların tamamı Emir Ersoy tarafından bestelendi ve de düzenlendi. Ersoy, müzik dünyasının duayenlerini de bu albümde bir araya getirdi.
  Turgut Alp Bekoğlu, Serdar Barçın, Ateş Öztürkmen, Jozi Levi, Semih Sural, Sarp Maden gibi isimlerin çalıştığı albümün prodüktörlüğünü ise müzisyen Cüneyt Akgün’ün Soulfulworks Records adlı yapım firması gerçekleştirdi.

  Kayıt teknikleri açısından da yenilikçi olan albümün mastering çalışmaları ise California’daki Capitol stüdyolarında Evren Göknar tarafından gerçekleştirildi