En Faydalı Bebek Mamaları

'Bebek Bakımı' forumunda Masal tarafından 1 Eyl 2012 tarihinde açılan konu

 1. En Faydalı Bebek Mamaları Hangileridir


  Faydalı Bebek Mamaları


  Mamayla beslenen bebeklerdeki ortak problem kusmadır. Yedikleri mama onlara ağır gelirve küçücük mideleri hazmedeği için çıkarırlar. Bu tür problemi olan bebeklere Aptamil'in kusma önleyici biberon mamasını denemenizi tavsiye ediyoruz.

  Aptamil kusma önleyici mama; Kusma problemi olan bebeklerin süt ile beslenme döneminde sağlıklı büyüme ve gelişmeyi sağlayan komple besleyici biberon mamasıdır. Bileşimindeki doğal keçi boynuzu lifi (locus bean gum) sayesinde mideye ulaşan sütün yoğunluğu artar ve yemek borusundan geri kaçışı olasılığı azalır. Yağ ve karbonhidratların dengeli bileşimi sindirimi kolaylaştırır. Azaltılmış laktoz içeriği maltodekstrinle takviye edildiğinden hazmı kolaydır.

  Hazır mamalara güvenemeyen, bebeğine kendi yaptığı mamayı yedirmek isteyen anneler olabilir. Bebeğiniz 6 aylık olup ek gıdaya geçtiği andan itibaren bu mamayı yiyebilir. Bu bebek maması tarifi içindeki kuru meyveler vitamin açısından çok zengindir.

  Bebek Mamas İçin Malzemeler

  1 çay bardağı aşurelik buğday

  1.5 çay bardağı doğranmış kuru meyve (Su içinde ıslatılmış)

  4 su bardağı su

  İsteğe bağlı olarak bal yada pekmez (Bal yalnızca 12 aylıktan büyük bebeklerin kullanımı için uygundur)​

  Bebek Maması Yapılışı

  Buğdayı bir gece önceden 1.5 su bardağı su ile 15 dakika kaynatın. 1 su bardağı soğuk su ilave ederek bir gece bekletin. Ertesi gün iki su bardağı suyu buğdayınıza ilave ederek bir saat pişirin. Buğdayın pişmesine yakın (yaklaşık son 20 dakika) önceden ıslatılmış kuru meyveleri tencereye katın. Hazırladığınız mamayı blendırla iyice ezin.
   
Yükleniyor...