En ilginç olaylar

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Büsra tarafından 6 Mar 2010 tarihinde açılan konu

 1. Garip olaylar
  En ilginç olaylar
  En garip olaylar


  İKİZLER


  Lewis ailesinin 1939 yılında ikiz erkek çocukları oldu. Ailenin durumu, bu, iki çocuğun bakımına yetecek kadar parlak olmadığından, ikizlerden birini evlatlık vermek zorunda kalırlar. Ayrılan iki kardeş ancak aradan 40 yıl geçtikten sonra bir araya gelebildiler. Ve bir araya geldikleri gün de gariplikler ortaya dökülmeye başladı.İki kardeşe de James adı verilmişti, ikisi de eğitimlerini avukat olarak tamamlamışlardı. İkisi de, mekanik aletlere ve halıcılığa meraklıydılar hem de ustalık derecesinde. İkisi de evlenmişlerdi ve ikisinin eşlerinin adı da Linda idi ve de birer oğulları olmuş, ikisi de adlarını James Allan koymuşlardı. Her iki James Allan da ikişer kez evlenmişler ve ikisinin de ikinci eşlerinin adları Betty idi. Sıkı durun; ikisinin de köpeği vardı ve isimleri Toydu. Ve ikisi de her yaz Florida, ST Petersburgda tatil yapıyorlardı. Bu olaya inanmayanlar, Digest dergisinin, 1980 yılı Ocak sayısını okuyabilirler.

  GELİNİN UĞURSUZLUĞU


  İtalya Turinde Prenses Maria Del Pozzo, Dük Aosta ile 1867 yılının 30 Mayısında evlendiler. Nikah izleyen günlerde ise şu olaylar meydana geldi :
  -Prensesin terzisi odasında kendisini asmış olarak bulundu
  - Saray baş kapıcısı boğazını keserek yaşamına son verdi
  - Nikah töreni hazırlıklarından sorumlu albay, güneş çarpması sonucu öldü
  - Çift balayına çıkarken, balayı trenine yol veren görevli, trenin altında kalarak yaşamını yitirdi
  - Sarayın başyaveri attan düşüp öldü
  - Muhafız Alayının en kıdemli kişisi kendini vurdu
  - Daha sonra, yani bu altı ölümden, tam altı ay sonra Dük ve Prenses boşandılar


  KRAL VE 21 SAYISI


  Fransız Devrimi nin bahtsız kralı on altıncı Louis, daha çocukluk çağlarında garip bir yabancı adam tarafından ziyaret edilir. Adam, bu genç kral adayını uyarmak istemektedir. Ona, 21 sayısının kendisi için tehlikeli olacağını ve ömür boyu onu korumak için her ayın 21inde onun yanında olmak istediğini söylemektedir. Fakat Louis, adamdan hoşlanmaz ve onu saraydan dışarı attırır. Adam son anda, karga-tulumba götürülürken “21 sayısı seni öldürecek diye haykırır. Aradan uzun yıllar geçer ve devrim patlar. Kral ve Kraliçe kaçarlar iken Varennes Ormanında yakalanırlar, tarih 21 Haziran 1792 Devrim Konseyi 21 Eylülde krallığı lağvedip, cumhuriyeti ilan etti ve 21 Ocak 1793te ise Kral 16. Louis giyotinle idam edildi. Ne dersiniz, idam edilirken o garip adamı düşünmüş müdür acaba ?

   
 2. Cevap: En ilginç olaylar

  hım gerçekten çok acayip:f20:
   
Yükleniyor...