En kısa peri masalı

'Masallar ve Hikayeler' forumunda YAREN tarafından 3 Haz 2010 tarihinde açılan konu

 1. Son zamanlarda aldığım duyumlara göre forumdaş beyleri bayanların üzerine fazla gidiyormuş.Bunun üzerine kısa bir yazıyla cevabı toptan vermek istedim.
  Buyrun okuyun:f196:

  İşte en kısa peri masalı
  Günlerden bir gün bir adam bir kadına ''benimle evlenir misin?'' diye sordu.Kadın ''hayır'' dedi.

  Ondan sonra da kadın heeep mutluluk içinde yasadı;
  Rahatça aliverise gidebildi, arkadaslariyla gezip tozdu, her zaman temiz bir evi oldu, kimsenin arkasını toplamadı, hiçbir zaman yemek pisirmesi gerekmedi, her zaman giysi ve ayakkabilarla dolu bir gardrobu oldu, hep zayıf kaldı ve hiç aldatılmadı....:))
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Tem 2014
  dila_ bunu beğendi.
 2. süperdi teşekkürler +rep ama yaren abla biliyorsun bunu pardus abi duyarsa olacakları düşünemiyorum
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Tem 2014
 3. Keşke hiç sormasaydı erkek için mutluluk daha kısa sürede başlardı ama o da bbir şeydir.Biraz uzun sürsede adam yine mutluluğu yakalamış.Geç olsun güç olmasın...:)
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Tem 2014
 4. Süper bir masaldı bizim için biraz geç okunmuş bir masal ama neyse yinede şükür :)
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Tem 2014
 5. Bana da bu masalı anlatan bir hayırsever olsaydı.:f196::) Şimdi okudum fakat kime ne faydası var :)
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Tem 2014
 6. Evet başlıktanda anlaşıl dığı gibi kadının masalı kısa sürmüş ve sonradan yaptığına pişman olmuş.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Tem 2014
 7. Kendimi peri gibi hissediyorum :f37:
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Tem 2014
 8. yazık çok yazık biz erkekler olmasa bayanlar kesinlikle o gardrob dolusu ayakabıya sahip olamazlar bunu öle bilin he:f196:
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Tem 2014
 9. Bir Kadın İsterse

  Bir kadın; İstediği zaman, istediği her şeyi yapabilecek kuvvete ve zekâya sahiptir. İstediklerini gerçekleştirirken karşısına çıkan bütün engelleri kıvrak zekâsıyla, güzel bir gülümsemeyle veya gerektiğinde cadılığıyla saf dışı bırakmasını bilir.

  Bir kadın; Seviyorsa eğer korkmadan sahip çıkar sevgisine. Tüm zorluklara katlanır, göğüs gerer, karşındaki insan değer biliyorsa eğer, sevdiği için, sevdiğini mutlu etmek için yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Yeter ki sevdiği insan kadınının değerini bilsin. Bir kadın mutlu olduğunda, karşısındakini mutlu etmesini çok iyi bilir.

  Bir kadın; İstiyorsa eğer alır. Sahip olmak istiyorsa sahip olur. Bir kadının ne olursa olsun, elde etmesi ne kadar zor olursa olsun kafasına takmışsa eğer sahip olamayacağı hiçbir şey yoktur. Uğraşır, didinir, planlar yapar, günlerce planları hakkında kafa yorar, çıkan tüm engelleri geçer ve istediğine sahip olur.

  Bir kadın; Ne kadar zor bir durumda da olsa istiyorsa eğer içinde bulunduğu zor durumdan silkinip çıkmasını, ayağa kalkmasını bilir. Bilir ki her şey kendisinde bitiyor. Yapacağı tüm kötülükleri kendisine, tüm iyilikleri yine kendisine yapacağını bilir. İçinde bulunduğu zor durumdan kendisini kurtarır, ayağa kalkar ve tekrar düşmemek için, tekrar aynı zor günleri yaşamamak için sımsıkı tutunur hayata.

  Bir kadın; İstiyorsa eğer cehenneme dönmüş, darmadağın olmuş bir yuvayı toplar yeniden yuva yapabilir. Yeter ki istesin, yeter ki bunu yapmanın karşılında emeklerinin ve sevgisinin karşılığını alabileceğini bilsin. Fakat mutsuzsa bu yuvada kurtarmak istemiyorsa da bitirir dönüp arkasına bile bakmaz. Hiç kimse onu geri döndürmeyi başaramaz. Arkasını döner gider ve kendine yepyeni bir hayat kurar.

  Bir kadın; İstiyorsa eğer iş dünyasında da kendini kanıtlamayı başarır. Bir erkekten daha çok çalışır ve bir erkekten daha faydalı projeler üretir. İstiyorsa eğer bir kadın asla yapamaz denilen işlerin bile altından kalkmayı başarır.

  Bir kadın; İsterse o eğer o muhteşem zekâsının üstüne aptal bir kız çocuğu saklamayı başarır. Eğer isteklerini elde etmek için aptalı oynamak gerektiğini biliyorsa. Öylesine aptal taklidi yapar ki karşındaki insan onu hemen kandıracağını zanneder ve aslında hiç kandırmadığını fark ettiğinde ise kadının zekası karşısında yenikliğini bir kez daha kabul eder.

  Bir kadın; İstemiyorsa eğer, istemediği sürece istemediği hiçbir şeyi yaptıramazsınız. Mecburen yapmak zorunda kaldıklarında ise kadın eli değmiş olmasının o güzelliğini, o büyüsünü bulamazsınız. Kadın bir şeyi isteyerek yaptığında, o işe gönül gözüyle bakarak yaptığında mükemmel olur.

  Bir kadın; Kızmışsa eğer, tehlikeli olur, yangını kendisini yaktığı gibi çevresindeki her şeyi tutuşturur. Bir kadın; Üzülmüşse eğer, akmışsa gözyaşları, kırılmışsa kalbi, mutlaka ama mutlaka bunun intikamını alır bir şekilde gerek kendisini üzen insanlardan, gerekse hayattan.
  Bir kadın kendine yaptığı bütün kötülükleri de kendine yapar, kendine yaptığı bütün iyilikleri de. Her kadında bütün bunları yapacak güç, potansiyel ve zekâ vardır. Ben istisnasız bunun tüm kadınlarda olduğunu düşünüyorum. Dünya var olduğundan beri kadın kendine yapılan ezici muamelenin farkında ve dünyada ki gözün görebildiği her şeyin ama her şeyin kadının eseri olduğunun bilincindeler.
  Bir kadın; Aslında her şeydir. Kadınlar şimdi burada yazamadığım, daha milyarlarca işi yapabilirler. Bir kadının hayal etmesi, istemesi ve bir gün hayallerini gerçekleştirmesi için önlerine çıkan tek engel yine kendileridir. Kendilerinin vicdani muhasebeleridir.

  Çünkü dünyadaki gözün görebildiği her şey kadınların eseridir.

  noktaa... Dahada yazmıyorum artık ;)
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Tem 2014
 10. tamam bir gerçek varki erkek olmasa bir kadının ne yaptığını hiç kimse farkedemez ?
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Tem 2014