En Kullanışlı Fırefox Eklentileri

'Teknoloji' forumunda Pardus tarafından 13 Nis 2009 tarihinde açılan konu

 1. Fırefox Showcase

  Açtığınız bütün internet sayfalarını, sekmeleri tek bir pencerede görmek için kullanabileceğiniz başarılı bir eklenti. Sekmelerden teker teker aramaktansa görüntülü bir arayüzden istediğiniz sayfayı seçmek daha kolay olacaktır.


  Colorful Tabs

  Her sekmeyi farklı renk kullanarak birbirinden ayırmayı kolaylaştıran ve tarayıcınıza renk katan bir eklenti.


  Interclue
  Tıklamadan önce linklerin sizi nereye yölendireceğini küçük bir pencerede gösteren bir eklenti. Linkin üzerine geldiğinizde ufak bir ikon çıkıyor ve biz bu ikona tıkladığınızda bağlanacağınız sitenin görüntüsü çıkıyor.
  Interclue :: Firefox Add-ons

  Linkification
  Internet sayfalarında yazı halinde bulunan internet adreslerini link formatına çeviren bir eklenti. Sizi kopyala yapıştırdan kurtaracaktır.


  IE Tab
  Firefox'un içinde internet explorer kullanmak için oluşturulmuş bir eklenti. Firefox ile uyumlu olmayan siteler için düşünülmüş. Sisteminizde IE yüklü olması gerekiyor.


  DownThemAll!
  DownThemAll! Firefox'a entegre edilmiş bir indirme yöneticisi. Kullandığımız çoğu indirme yöneticisindeki hızlandırma işlemini de yapıyor ve herhangi bir internet sayfasında bulunan bütün resimleri, müzikleri tek tıkla indirmenizi sağlıyor.


  Adblock Plus
  Web sitelerinde canınızı sıkan reklamlardan kurtulmak için kullanabileceğiniz başarılı bir eklenti. Eklentinin güncellenen reklam engelleme listelerini kullanarak can sıkıcı reklamlardan kurtulabilirsiniz. Eğer listede bulunmayan reklamlara karşılaşırsanız, reklama sağ tıklayarak reklam kaynağını engelleyebilirsiniz.
  AdBlock eklentisi, her tarafı reklamlarla kaplı siteler için sistem kaynaklarını rahatlatmak için kullanılabilecek bir eklenti.
  AdBlock Plus'ın bir diğer artısı ise, gösterilen flash dosyalarının kaynaklarını görebilmeniz ve indirebilmeniz.


  Cooliris
  Cooliris firefox eklentisi olması yanı sıra başlı başına bir yazılım gibi duruyor. Eklenti 3boyutlu bir gösterim duvarına sahip. Seçtiğiniz kategoriye göre bu duvarda resimler, haberler, film fragmanları vs. görebilirsiniz.


  All-in-One Sidebar
  Firefox'a, Opera internet tarayıcısnda bulunan kenar çubuğuna benzer bir yapı eklemek için oluşturulmuş bir eklenti. Bu kenar çubuğundan, dosya indirme durumlarını, eklenti listelerini vs. görebilirsiniz.


  NoScript
  Internet sayfalarındaki, javascript kodlarının çalışmasını engelleyen bu eklenti ile güvenliğinizi arttırabilirsiniz.


  Sizinde kullandığınız ya da faydalı bulduğunuz eklentiler varsa paylaşabilirsiniz arkadaşlar...
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağu 2014
 2. Fasterfox
  Türkçe desteği de olan eklenti, Firefox'u ince ayarlarla daha kullanışlı ve işlevsel hale getirmenize olanak sağlıyor. Bunların arasında gezdiğiniz sayfaların hafızaya alınması, hız artırımı, istenmeyen sayfaların (popup) açılmasını engelleme gibi özellikler yer alıyor.


  FoxyTunes
  En sevilen eklentilerden birisi de FoxyTunes. Tarayıcınızın üzerine minik bir müzik çalar ekleyerek müzik dinlemenize olanak sağlıyor. Aralarında Winamp, iTunes, Windows Media Player gibi programların da olduğu uzunca bir listeyi de destekliyor.


  Gspace
  Gmail hesabınız varsa, bu alanı dosya depolama alanı olarak kullanmanıza olanak sağlayarak bir nevi çevrimiçi depolama alanı görevi görüyor.


  McAfee SiteAdvisor
  Bir arama motorunda arama yaptığınızda sonuç ekranında bir simge ekleyerek siteleri popülerliğine veya güvenilirliğine göre ayırıp size öneriler veren bir eklenti.


  Right-Click-Link
  Fare ile seçtiğiniz bir alanı dilerseniz sağ tuş menüsüne bağlantı olarak ekleyebiliyorsunuz.


  User Agent Switcher
  Bir web sayfasını ziyaret ettiğinizde standart olarak hangi programı, işletim sistemini veya dili kullandığınız bilgileri karşı tarafa aktarılır. Eklenti, tarayıcınıza dair bu bilgileri değiştirebiliyor.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağu 2014
 3. Teşekkürler Pardus işime yarayan bir kaç tanesini aldım diğerleri lüks biraz :D

  Emeğine sağlık ...
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağu 2014
 4. Speed Dial
  Speed Dial eklentisi, en çok ziyaret ettiğiniz web sitelerine daha kolay ulaşmanızı sağlıyor. Bu özellik ilk olarak opera ile kullanılmış, daha sonra chrome ile birlkte biraz daha gelişmiş olarak karşımıza çıkmıştı.

  Speed Dial’a site eklemek için sık kullanılanlar veya sağ tık menüsünden”Set as Speed Dial” kısmına tıklamanız yeterli. Speed Dial yeni pencere veya sekmelerde otomatik olarak yükleniyor. Opera veya Chrome’da bu özelliğe alıştıysanız ve Firefox’ta da kullanmak istiyorsanız


  Tab Mix Plus

  Bu eklenti Firefox’un tab, yani sekme özelliğini geliştirmenize, yeni özellikler eklemenize yardımcı olmak için üretilmiş. Sekmelere geçmiş özelliği, kapatılamayan sekmeler açma özelliği, sekmelerin biçim ve yerlerini değiştirmeniz için ayarlar, yeni tuş kombinasyonları ekleme ve daha sayamayacağım bir çok özelliği bünyesinde barındıran bu eklenti herkes için olmazsa olmaz nitelikde.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağu 2014
 5. Bu yararlı ve güzel paylaşımın için teşekkürler Pardus..:f196::f118:
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağu 2014
 6. emege saygı tesekkurlerr parduss....
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağu 2014
 7. FOX TABS

  En sık kullandığınız siteleri görüntülemek için harika bir eklenti.Bu eklenti yardımıyla Opera Speed Dial ve Safari Top Sites karışımı bir görünüm elde ediyorsunuz.Sitelerinizi ekledikten sonra bunlar arasında üç boyutlu ve hareketli bir gezintiye çıkabilirsiniz.
  Eklentiyi kurduğunuzda adres çubuğunun sol ve sağ köşesine iki tane ikon yerleşiyor.Soldaki düğme ile karşınıza üç boyutlu ekran geliyor ve buradan sitelerinizi görebiliyorsunuz.Sağdaki düğme ile de o an içinde bulunduğunuz siteyi doğrudan ekleyebilme şansına sahipsiniz.

  Ayrıca eklenti sağ tık menüsüne bir içerik ekliyor ve bir sitede sağ tık yaparak ta ilgili siteyi topsites e ekleyebiliyrsunuz.Ve yeni bir sekme açtığınızda karşınıza TOPSİTES isimli hızlı erişim ekranı geliyor.

  Eğer Opera nın Speed Dial(hızlı erişim)ekranını ve Safarinin TOPSİTES özelliklerini beğeniyor ve firefox ta görmek isterseniz mutlaka denemeniz gereken bir eklenti.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağu 2014
 8. Mozilla Weave'in özellikleri arasında yer imleri, tarayıcı geçmişi, tercihler, şifreler, doldurulan formlar ve daha önce açılan tarayıcı sekmeleri yer alıyor. Bu bilgiler şifrelenerek Mozilla sunucuları ile kullanıcının çalışma platformları arasında ileri-geri yollanıyor.

  Firefox Sync ismini alan Weave oldukça önplana çıktı ve Firefox yol haritasına dahil edildi. Artık Firefox, standart olarak Sync özellğine sahip olacak.

  Kesin sürüm henüz belli olmasa da bu güçlü özelliğin Firefox 4.0'a dahil edilebileceği konuşuluyor. Ama siz beklemek zorunda değilsiniz, aşağıdaki bağlantıdan indirip şimdiden kullanabilirsiniz.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağu 2014
 9. Abi Sen Firefox'ada Çalışıyomuydun:))
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağu 2014
 10. Maksat insanların işi görülsün :))
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağu 2014
 11. En sade haLi sanırım .
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağu 2014
 12. süper bir konu emeği geçenlerin ellerine sağlık... ;)
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağu 2014
 13. Okudum okuduktan sonra bir müddet alık alık baktım(burcumun özelliği olsa gerek..:)) tabiki hiç bir şey anlamadım.:oops:

  Eminim çok faydalı bir eklentidir.Ben nostaljimi yapıp kaçıyorum..

  Paylaşım için teşekkürler Pardus..:)
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağu 2014
 14. bu kadar eklentiyi yazan binlerce adam bu işten para kazanıyorlar mı merak ediyorum
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağu 2014
Yükleniyor...