En Tuhaf YasakLar !

'Resimli Konular' forumunda MaGiC tarafından 26 Kas 2009 tarihinde açılan konu

 1. En Tuhaf YasakLar !

  İngiltere'nin kuzeybatısında ise trenlerde "öpüşmek yasaktır" ibareleri yer alıyor. Bu kanunun ihlali halinde belirlenmiş olan belli bir para cezası yok, ancak görevliler gelip sizi tren istasyonundan dışarı atabilir.


  Florida'da kuaföre giden kadınların saç kurutma makinesindeyken uyumaları yasak. • Evli olmayan kadınların pazar günleri paraşütle atlamalari yasak. • At hırsızlığının cezası idam.


  İtalya’da güvercin beslemek yasak. Uygulamanın sıkılığı, şehirden şehire değişiyor.


  Tayland'da üstsüz araç kullanmanın cezası 10 dolar.


  Almanya’da otobanda "durmak" yasak. Araçtan inip yürüyerek yola devam etmek isterseniz, bu da suç kapsamına giriyor; çünkü Almanya’da otobanda yürümek de yasak.

  Singapur’da sakız çiğnemek, yerlere tükürmek, sifonu çekmemek gibi davranışların her birinin cezası 100 doları geçiyor.


  Uyuyan bir ayıyı fotoğraf çekmek amacıyla uyandırmak yasak. • Bir geyiği hareket halindeki bir uçaktan asagi atmak yasak. • Faribanks kentinde, bir geyiğe alkollü içki vermenin cezası hapis...


  İtalya'nın Reggio Emilia şehrinde tarihi eserlerin basamaklarına oturamazsınız...
   
 2. Cevap: En Tuhaf YasakLar !

  Kanada'da yağmur yağarken çimler sulanamıyor, Kanata bölgesinde de kapı ve pencerelerin pembe renge boyanması zorunlu tutuluyor.


  Pazar günleri İsviçre'de çamaşır asmak yasak...


  Sper kentinde, bir erkeğin eşini basparmağından daha kalın bir sopayla dövmesi yasak. • Lee ilçesinde, çarsamba günleri günes battıktan sonra fıstık satmak yasak. • Mobile kentinde, kadınlara yönelik uluma sesleri çıkarmak yasak.


  Arizona eyaletinde bir kaktüs kesmenin cezası 25 yıla kadar hapis. • Eşeklerin küvette uyumasi yasak.Maricopa ilçesinde bir evde 6'dan fazla kadın yaşayamıyor.


  Hareket halindeki bir motorlu araçtan hayvanlara ateş açmak yasak. Bu yasanın tek istisnası balinalar. • Arcdia kentinde, tavuskuşlarının yolda geçiş üstünlüğü var. Baldwin Park'ta havuzda bisiklet kullanmak yasak.


  Connecticut'te bisikletle saatte 90 km'den fazla sürat yapmak yasak. • New Britain kentinde, yangına bile gitse, itfaiye arabaları saatte 40 km'den fazla sürat yapamazlar.


  Amerika'nın Little Rock kasabasında caddede öpüşenler hapisle cezalandırılıyor...


  Güney Dakota'da bir beyaz, kendi evinde ya da arazisinde beşten fazla Kızılderili görürse, öldürebilir. Kızılderililer "saldırgan taraf" kabul ediliyor. • Eyalet sınırlari içindeki peynir fabrikalarında uyumak yasak.


   
 3. Cevap: En Tuhaf YasakLar !

  Çok garip...:f20:
   
 4. Cevap: En Tuhaf YasakLar !

  ilginç!!
   
 5. Cevap: En Tuhaf YasakLar !

  Hayret ne yasaklar varmis, cok ilginc emegine saglik.
   
 6. Cevap: En Tuhaf YasakLar !

  "ABD'nin Marland'da eyaletinde bir aslanı sinemaya götürmek yasak." Kim bi aslanla sınemaya gıder ki ? :D:D:D
   
Yükleniyor...