Ender Saraç guatr

'Sağlık Rehberi' forumunda YAREN tarafından 27 Ağu 2010 tarihinde açılan konu

 1. Ender Saraç guatr,Ender Saraç guatr bitkisel çözüm,Ender Saraç guatr tedavisi,

  Ender Saraç guatr için tere tohumu tedavisi

  Ender Saraç tarafından tavsiye edilen tere tohumu kürü ile zayıflama, tiroid ve guatr hastaları için bitkisel tedavi yöntemleri

  Ender SARAÇın tere tohumu hakkındaki görüşleri: Tere tohumu belirli bir süre sabah aç karnına kullanıldığında başta tiroid hormonu olmak üzere genelde metabolizmayı uyarıcı bir etki gösterebilir ve metabolizmanın canlanmasına yardımcı olabilir.

  Tere tohumları ,yaklaşık susam çekirdeği ebatlarında ama daha koyu parlak kırmızı renktedir. Tere tohumunu aktif troid rahatsızlığı olanların kullanmasını önermem. Ama troidi yavaş çalışan pek çok kişinin verdiğim önerilere göre bilinçli kullanıldığında daha rahat kilo verdirdiğini gözlemledim.

  Tabii ki tere tohumu tek başına zayıflama için bir mucize değildir, asla öyle algılanmamalıdır. Fakat bazı durumlarda ek bir yardım sağlayabilir. Bazı firmalar tere tohumunun haplarını da piyasaya çıkarmışlar. Ancak fiyatları bana biraz yüksek geldi.

  Tere tohumunun tadı şiddetli buruk acıdır.Çekirdek halinde değil de öğütülmüş olarak almak daha uygundur.

  TERE tohumu nasıl kullanılır?

  Tere tohumunu balla karıştırın. Üzerine sıcak su için

  Tere tohumunu , tadı çok buruk olduğundan 1 veya 2 küçük kahve kaşığı iyi,kaliteli bir balla karıştırıp yerek daha uygun olur. Tere tohumunu sabah aç karnına yuttuktan sonra üzerine bir fincan da sıçak su içmek etkisini arttırarak emilimine yardımcı olur.

  Tere tohumu ülkemizde yetişen, pahalı olmayan, doğal bir bitkidir. Tere tohumu kadar olmasa da yeşil,taze tere yapraklarının da kısmen canlandırıcı etkisi olabilir.

  Önemli Uyarı:
  Aktif mide ülseri,kanaması,ve mide rahatsızlığı olanlara tere tohumunun buruk acı tadı daha da rahatsız edici gelebilir.Bu kişilerin tere tohumunu dikkatli kullanmasını öneririm
   
Yükleniyor...