Ender Saraç kolesterol

'Sağlıklı Yaşam' forumunda HazaN tarafından 26 Ağu 2010 tarihinde açılan konu

 1. Ender Saraçtan kolesterol düşüren bitkiler
  Ender Saraç kolesterol nasıl düşürülür
  Kolesterol düşüren bitkiler Ender Saraç

  Dr. Ender Saraçın kolesterol önerilerine değinmeden önce kolesterol hakkında bilinçlenelim. Kolesterol nedir ? Yağımsı bir maddeden oluşmaktadır. Normal koşullarda, yağlar suyun içinde hiçbir zaman çözülmezler. ınsan vücudunda kanda su özelliği taşıdığı için yağlar çözümlenmekte zorlanırlar. Kolesterolün kanda çözülmesi için ve taşınması için, karaciğer de bir protein ile birleştirilir. Kolesterolün yükselmesi tehlikeli hastalıklara yol açabilir. Kan damarlarımızın sertleşmesi, daralmasında etkili rol oynar. Kolesterolü dengede tutmak gereklidir.

  Bunun için Doktor Ender Saraçın önerilerini okuyalım. Hayvansal ve doymuş yağların, şekerli maddeler ve gıdaların çok tüketilmesi ve bu durumu devam ettirirken kilo alımları, hareketsiz ve sporsuz bir yaşam stresi tetiklediği gibi bunların sonucunda kolesterol seviyesini yukarıya taşımaktadır.

  Kolesterolün düşmesine yardımcı olan şifalı bitkiler vardır. şifalı bitkilerle tedavi günümüzde, çok revaçtadır. Bitkisel yollarla kolesterolü dengelememiz, sağlıklı yaşam bakımından en güzel seçenektir. Enginar, greyfurt, üzüm çekirdeği, omega-3 yağı kolesterol düşürenler arasındadır. Bunun yanı sıra, kekik, kuşburnu, biberiye, zencefil, yeşil çay gibi bitki çaylarının da kolesterolü düşürmemize çok yararı vardır. örneğin; her gün tükettiğimiz yeşil çay yerine, bu bitki çaylarını kolesterolü olan ve olmayanlar tüketirse sağlığı açısından daha yararlı olacaktır.

  Baharatlarında çok faydası vardır. Kırmızı pul biber, sivri biberin yüksek kolesterolü düşürdüğü tıp dünyasında kanıtlanmış ve bunun örnekleri mevcuttur. Bunların yanı sıra günlük beslenmede çok önemlidir. Beslenmemize dikkat edemezsek bunların hiç birini zaten dengede tutamayız.
   
Yükleniyor...