Ender Saraç portakal yağı

'Kişisel Bakım' forumunda HazaN tarafından 24 Ağu 2010 tarihinde açılan konu

 1. Ender Saraç Selülit Yağı
  Ender Saraç Portakal yağı nedir
  Portakal yağı nedir ne işe yarar?

  Ender saraç ın tecrübelerine dayanarak geliştirdigi ve olumlu etkilerini gözlemlediği özel bir yağ karışımını sizlerle paylaşıyor. En az 3 hafta düzenli uygulanırsa (dikkat edilmesini önerdiğim diğer kurallarla beraber) 1-2 ay içinde oldukça ucuza, çok iyi sonuçlar verecektir.

  Özel bir selülit masaj yağı tarifi : 1/2 (yarım) tatlı kaşığı susamyağı 1/2 (yarım) kahve kaşığı portakal yağı 4-5 damla biberiye yağı 10 damla kekikyağı. Tüm bu yağları temiz bir kapta karıştırın. Sonra bu karışımı hafifçe ısıtın. Yaklaşık olarak vücut ısısına yakın olması yeterlidir.

  Daha sonra ellerinizle selülit olan bölgeye yedirerek sürün ve iyice yedirdikten sonra hafifçe cildi kızartacak kadar ham ipek keseyle veya kabak lifi gibi bir keseyle sertçe bastırarak masaj yapın. Masajı en az 10-15 dakika yapmak gerekir. Daha sonra yağlı-selülitli bölgeyi mutfak streçiyle sarın ve doğruca ter atmak için spora veya egzersize gidin. En az 20 dakika aktif ve terletici hareket yaptıktan sonra banyoda iyice ovalayarak yıkanın. Eğer zamanınız varsa bu işlemi sabah ve akşam, yoksa sadece günde bir kez yapabilirsiniz.
   
Yükleniyor...