Enerjiyi Tasarruflu Kullanmanın Önemi Kısaca

'Ders notları' forumunda EyLüL tarafından 25 Kas 2011 tarihinde açılan konu

 1. Enerjiyi Tasarruflu Kullanmanın Önemi Kısaca

  Dünya üzerindeki tüm doğal kaynakların bir sınırı vardır. Zamanla tükenirler. Enerji de aynı şekildedir. Çok fazla zamanın, emeğin ve paranın harcanarak üretilmesi mümkün olan enerjinin kullanımında dikkatli olmalıyız. Enerjiden tasarruf etmek adeta bir görevimizdir.
  Dünya üzerinde bulunan kullanılabilir enerjinin tükenmemesini istiyorsak enerji kullanımında bilinçli davranmalıyız. Enerji kaynakları çok fazla kullanılırsa çevreye de zararı olur. Böylece henüz kullanımına geçilmemiş başka doğal enerji kaynakları daha kullanmadan tükenebilir. Gelecek nesillerin refahı ve kendi onurumuz için enerjiden tasarruf etmeye çalışmalıyız.

  Günlük yaşamda ve doğal koşullarda Her şeyin bir sonu olup tükendiğini gibi kullanmış olduğumuz enerjinin de bir sonu var ve daimi tükenmektedir.Enerjiyi elde etmek için oldukça fazla şekilde emek para ve vakit gerektirdiği için enerjiden tasarruf etmek etmekten, paradan ve vakitten tasarruf etmek manasına gelmektedir.

  Şayet enerjiyi tasarruflu kullanmadan şuursuz bir şekilde tüketirsek, var olan enerjinin hızlı bir şekilde tükenmesine kapı aralarız.Enerjinin tükenmesi ile etrafa zarar vermiş olur ve bu zararla daha tüketilmeye dahi başlanmayan enerji kaynaklarının yok olmasına yol açarız. Bu yüzden enerjiyi her vakit tasarruflu şekilde kullanmalıyız. Ayrı olarak gelecek nesillerimize yaşanmaz bir hayat bırakmış oluruz
   
Yükleniyor...