Erhan Güleryüz Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda Merve tarafından 22 Nis 2012 tarihinde açılan konu

 1. Erhan Güleryüz Kimdir, Resimleri

  Erhan Güleryüz Hayatı, Fotoğrafları

  Samim Erhan Güleryüz, vokalist, müzisyen. Büyükçekmece'de doğmuştur. İlkokul ve liseyi Büyükçekmece'de okumuştur. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olmuştur.İlk albümü güller açtı 1992 yılında çıkmıştır.İlk albümü başarısız olduktan sonra 1996 yılında ayna grubunu kurduğu ilk zamanda albüm için paraya ihtiyacı vardı bir gecede 2.albümü Meçhul Şarkıcı albümünü yapan güleryüz bu albümün geliri AYNA grubunun stüdyo masraflarını karşıladı.

  1996 yılında Cemil Özeren, Can Güney, Alper Çakır, Ayhan Öztoplu ve Murathan Araz birlikte Grup Ayna'yı kurmuşlardır.Ayna grubunun Bari Sen Unutma Beni şarkısınıdan dolayı erhan güleryüz Kral Tv MÜZİK Ödülleri nden 1999 yılında en iyi söz ödülünü aldı. Rüzgar Yapım adında bir yapım şirketi vardır. Abisi Sinan Güleryüz ile beraber çalışmaktadırlar. Ayrıca grup Ayna'yla 2011 eurovision adayı olmuşlardır.Ayrıca çarşamba akşamları trt fm de söz-müzik:erhan güleryüz ve perşembe akşamı aynı saatlerde(22:00)dünya radyo da ayna adlı radyo programı sunmaktadır.

  Erhan Güleryüz 2007 senesinden itibaren birçok trt kanallarında Aynadan Yansıyanlar adlı televizyon programı sunmaktadır.Eylül 2010 tarihinden itibaren mart 2012 tarihine kadar televizyon programı yapmaya ara vermiştir şu an Aynadan Yansıyanlar programı TRT Müzik`te çarşamba 21:30`da yayınlanmaktadır.


  wikipedia

  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]
   
Yükleniyor...