Erkek Bebek Odası Süsü Örgü

'El Becerileri' forumunda EyLüL tarafından 14 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. Örgü Bebek Odası Süsü
  Örgü Erkek Bebek Odası Süsü
  Örgü Bebek Odası Süsü Modeli Yapılışı

  Oldukca basit ve güzel görünüyor sevgili anneler minik bebeklerinizin odalarına özel el emeğiniz olan bu güzel oda süsünü yapmak istemezmisiniz öyleyse kolay gelsin diyerek sizleri bu güzel modelimizle başbaşa bırakıyoruz..

  ERKEK BEBEK ODA SÜSÜ YAPILIŞI

  Bravo Simli mavi yünümüz ile 50 ilmek atalım Verev doku uygulayarak örgümüzün boyu 65 cm olduğunda bitirelim. Örgü desenimizi düz yüzde 3 sıra düz ve 1 sıra ters olarak tekrarlayalım. Verev doku için her düz yüzde sıra başında 1 ilmek artırırken, her ters yüzde sıra başında 1 ilmek eksiltelim Üst kurdele 5 mm şiş ile 6 ilmek atalım. 150 cm uzunluğunda haraşo bant örelim.


  Dikiş Dış çapı 25 cm olan kartonun etrafına 2-3 kat elyaf saralım. 65 cm uzunluğundaki örgümüzün başlangıç ve bitiş uçlarını dikelim. Hazırladığımız elyafın üstüne yerleştirelim ve arka yüzünden örgümüzü birbirine tutturalım. Düz yüzünde 20 cm uzunluğundaki haraşo bandımızı kurdele olarak bırakıp devamında her 9 cm lik bandı kendi etrafında bir kere döndürdükten sonra hazırladığımız simitin orta kısmında 6 cm aralıklar ile mavi boncuk yardımı ile tutturalım. Mavi kurdela ile hazırlayacağımız fiyongun etrafından dolayarak sallandıralım. Hazırlayacağımız 5 adet ponponun ilkini tam ortaya, 2. ve 3. ponponu 6 şar cm dışına, diğer iki ponponu ise 2. ponponların S er cm dışına arka dikişin üstünden bağlayalım.

  [​IMG]

  Gerekli Olan Malzemeler
  Bravo, Simli mavi 1 x 100 gr
  Bravo, Bebe 100 beyaz
  Bebe 100 mavi
  Örgü Düz örgü, Haraşo
  Şiş 5 mm
  Ilave Dış çapı 25 cm olan 4 cm eninde sert karton ve elyaf, 11 adet şeffaf nazar boncuğu, ponpon, saten
   
Yükleniyor...