Erkekler için göbek eritme hareketleri

'Sosyal Konular' forumunda ZeuS tarafından 7 Ara 2010 tarihinde açılan konu

 1. erkekler için göbek eritme yöntemleri
  erkek göbek eritme hareketleri
  erkekler için göbek eritme egzersizleri


  Göbek eritmek için neler yapılmalı, hangi hareketler göbeği eritir.Unutmayın, göbek eritmek için diyet yapsanız bile pek bir faydası olmaz. Diyetle birlikte hareket şart....:D
  Şimdi gelelim erkekler için en iyi göbek eritme hareketlerine....

  1-Mekik Hareketi

  Sabah ve akşam ellişer kez, karnımız acıyana kadar mekik çekmek çok önemli. Mekik çekmek, karın bölgenizdeki kasları güçlendireceği gibi aynı zamanda bu bölgedeki yağların çabucak yanmasını sağlayacaktır.

  2-Sopalı Hareket

  Sopayı ensemize dayadıktan sonra ellerimizi de geçiriyoruz ve daha çok kalçadan hareketle yani kalçamızdan yukarısını sağa ve sola hareket ettiriyoruz. Bu hareket ile yan bölgelerdeki yağları yakmış olacağız.

  3-Bel Kasları İçin Mekik Hareketi

  Bir taraftaki kolumuzu, bükülmüş olan diğer taraftaki dizimize doğru hafifçe, sık sık ve seri hareketlerle yakınlaştırmaya çalışıyoruz. Bu hareketi de birkaç dakika dayanabildiğimiz kadar yapmaya gayret ediyoruz. Daha sonra diğer taraftaki ayağımızı ve kolumuzu değiştiriyoruz. Bu hareket karnın yan tarafına doğru olan kasları çalıştırmak için yararlıdır.

  4-Yan Mekik Hareketi

  Sağınıza doğru uzanın, sağ elimizi sağ kulak üzerine değecek şekilde getirin. Sol elinizi belin soluna, sol dirseğe gelecek şekilde yaklaştırın. Sol el ile belin sağını hafif şekilde tutun. Hızla sağ kolu ve sağ ayağı birbirine yaklaştırın. 60 defa bunu tekrarlayın.


  5-Yanlara Esneme Hareketi

  Ayakta dimdik pozisyonda durun ve dikliğinizi bozmadan sağınıza ve solunuza doğru hızlı bir şekilde esneyebildiğiniz kadar esneyin. Bu hareketi en az 3-4 dakika tekrarlayın. Yüksek tansiyon rahatsızlığı olanlar için uygun bir hareket olmayabilir.
   
Yükleniyor...