eşittir nedir eşittirin anlamı

'Etüt Merkezi' forumunda Aysell tarafından 20 Eki 2010 tarihinde açılan konu

 1. İlköğretimin birinci sınıfından itibaren yapılan her tür aritmetik hesaplama öğrencileri, sonucu bildirmek için eşittir işaretini kullanmaya sevk etmiştir. Bu kullanım şu şekilde özetlenebilir; Verilen bir problem ya da aritmetik bir hesaplamaya ait gerekli işlemler yapıldıktan sonra, problemin yada işlemin sonucu vermek için kullanılan bir işarettir.

  Eşittir işaretinin bu tarz kullanımı matematik eğitimcileri tarafından “aritmetiksel kavrayış” olarak adlandırılır. İlköğretimin 6., 7. ve 8. sınıfından birinci dereceden denklemler, özdeşlikler kavramıyla birlikte öğrenciler artık eşittir işaretinin farklı bir kullanım şekli ile karşı karşıyadırlar.

  Buradaki eşittir algısına ise matematik eğitimcileri cebirsel kavrayış olarak adlandırmışlardır. Eşittir kavramı üzerine yapılan çalışmalar genelde öğrencilerin aritmetik kavrayıştan cebirsel kavrayışa geçmekteki zorluklarına odaklanmışlardır.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 3 Tem 2014
 2. Yapı, değer, boyut, nicelik ve nitelik bakımından birbirinden ne artık ne eksik olmayan (iki veya daha çok şey) anlamındadır..diğer anlamı ise;müsavi


  Ayrıca; Aynı haklardan yararlanan, aynı düzeyde olan (kimse) anlamında..
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 3 Tem 2014
Yükleniyor...