Eski iPhone’den Yeni İphone’ye Numara Aktarma

'Teknoloji Haberleri' forumunda Eylem tarafından 17 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Eski iPhone’den Yeni İphone’ye Numara Aktarma

  [​IMG]
  iPhone kullanıcılarının en merak ettiği konulardan bir tanesi Eski iPhone’den Yeni İphone’ye Numara Aktarma işleminin nasıl yapıldığıdır.

  Yeni aldığınız iPhone telefonunuza eski telefonunuzdaki verileri, bilgiler ve numaraları aktarmak için icoud yedeklemeyi kullanabilirsiniz. Bunun için her iki cihazda da iOS 5 ve üzeri sürüm kullanılıyor olması gerekir.

  Yapmanız gerekenler;

  Öncelikle bir iCloud hesabı açın. Eğer daha önceden bir iCloud hesabınız varsa bu hesapla giriş yapın. Eski cihazınızı yedekleyin ve bu yedeklemeyi yeni aygıta yükleyin bunun için iCloud Yedekleme kullanılmalıdır.

  Eski aygıtınızı iCloud’a yedekleyerek başlayın:

  1. Ayarlar > iCloud > Saklama/Yedekleme seçeneğine gidin.
  2. iCloud Yedekleme’yi açın.
  3. Şimdi Yedekle’ye dokunun.
  4. Yedekleme işlemi bitinceye kadar bekleyin. Bu işlemin ne kadar süreceği yedeklemenin büyüklüğüne ve Internet bağlantınızın hızına bağlıdır.
  Eski cihazınızın yedeğini bu yolla aldıktan sonra şimdi sıra yeni aygıtınıza bu yedeklemeyi kurmaya geldi. Bunun için yapmanız gerekenler ise;

  Yeni aygıtınızı açın ve ayarlama yardımcısının isteklerini yerine getirin. Yedeklemeyi açtıktan sonra iCloud Yedeklemesinden geri yükleyin

  Ayarlamanız istendiğinde:

  • iCloud Yedeklemesinden Geri Yükle’yi seçin.
   Sonraki düğmesine dokunun.
  • Apple Kimliğinizi ve parolanızı girin.
  • iPhone’u Ayarlama
  • Yedeklemeyi seçin
  Eski aygıtınızın yedeklemesini seçin ve Geri Yükle’ye dokunun. Aygıtın yedeklemeden geri yüklenmesi bitene kadar bekleyin.

  Aynı işlemleri iTunes eşzamanlama özelliği ile de yapabilirsiniz.