Eski ve yeni meslekler arasındaki farklar

'Eğitim Merkezi' forumunda ZeuS tarafından 10 Ağu 2011 tarihinde açılan konu

 1. Eski ve yeni meslekler arasındaki farklar nelerdir,
  eski ve yeni meslekler arasında ne gibi farklılıklar var,
  Eski ve yeni meslekler arasındaki farklılıklar nelerdir


  Zamanla,şartlar değiştikçe kabul gören, önemsenen meslekler de değişmiştir.İşte ESKİ VE YENİ MESLEKLER ARASINDAKİ FARKLAR şunlardır;

  1.Kullanılan Araç ve Gereç: Kullanılan araç ve gereçler bir meslekten diğerine değişmekle beraber eski ve yeni meslekler arasındaki farklılıklarında başında gelir.

  2.Yaygınlık: Eski meslekler nüfusa da bağlı olarak daha az yaygın iken, şimdi aynı mesleği yapan birçok insan bulunmaktadır.

  3.Kazanç: Eski mesleklerin ustaları kendi kol gücü ile ürünler ortaya çıkarırlardı. Bu da az üretim demekti. Dolaysıyla daha az kazanç demekti. Şimdi ise makineleşme ve teknoloji sayesinde kısa zamanda çok ürün çıkarılabiliyor. Bu da daha fazla kazanç demektir.

  4.Güncellik: Eski meslekler yapıldıkları zamana ait özellikler taşır. Şimdiki zamanın gerisinde kalmıştır. Yani güncel değildir. Günümüzün meslekleri ise bu zamanın ihtiyaçlarından doğmuştur. Kısacası günceldir.

  5.Teknoloji: Eski meslekler ile bugünkü meslekler arasındaki farklılıklardan biri de teknolojidir. Her ne kadar eski meslekler içinde bulundukları zamanın teknolojik özelliklerini yansıtsa da bu durum şimdiki teknolojinin çok gerisinde kaldığı için farklılık oluşturur.

  5.İhtiyaç: Meslekler ihtiyaçtan doğmuştur. Eski zamanlar ile şimdiki zamanların ihtiyaçları aynı değildir. Bu da eski meslekler ile şimdiki meslekler arasındaki farklılıklardan biridir.
   
Yükleniyor...