Esmerlere en çok hangi saç rengi yakışır

'Kadınca' forumunda Habibe tarafından 16 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Esmerlere en çok hangi saç rengi yakışır

  Saç rengi seçiminde her bayanın yaptığını genel yanlışlardan biri saç rengini ten renklerine uyumsuz seçmeleridir. Sarı saçın asla uymayacağı bir bayan sarı saç seçtiğinde hoş bir görünüm ortaya çıkmaz. Bunun sebebi ten rengine uyumlu bir saç rengi seçilmemiş olmasıdır. Bunu yolda yürürken etrafımıza bakarak da fark edebiliriz. İnsanın bazı durumları kendide fark emesi mümkün olmayabilir fakat etrafınıza batığınız zaman saç rengi tenine uymayan bayanların ne derece hoş göründüklerini sizde fark edebilirsiniz.

  Gerek kuaförlerde gerekse marketlerde veya kozmetik ürünleri satan mağazalarda da görebileceğimiz üzere artık birçok farklı tonda saç rengi seçeneği bulunmaktadır. Bu tonlar o denli fazladır ki bazıları arasındaki farkın göz ile görülmesi çok mümkün değildir. Peki, bu kadar çok saç rengi arasından bizler için en uygun olanı nasıl seçeriz? Esmer tenli bir bayan için en ideal seçim nedir?

  Esmerlere en çok hangi saç rengi yakışır
  Esmerlere bayanların saç rengi konusunda çok özen göstermeleri gerekmektedir. Bu ten rengine sahip olan kişiler ekstra bir özen göstermelilerdir. Bunun sebebi ise yanlış seçilen bir saç renginin tüm güzelliği yerle bir edebileceğidir. Bundan dolayı esmer tene sahip olan bayanlar mutlaka iyice araştırmalı ve düşünmeli, daha sonrasında saçlarını boyamalı veya boyatmalıdırlar. Esmer tenli bayanlar için en ideal saç rengi kesinlik ile kumral veya kahvedir. Bunun sebebi ise ten rengi çok baskın olduğu için parlak tonların görünüzde adeta bir patlama yaratacağıdır. Aynı zamanda geçişli renklerde bu bayanlar için son derece uygun olacaktır. Saç rengi kumral ve uçları sarı olabilir mesela. Ama tabiî ki bu sarı rengin koyu veya çok açık olmaması gerekir. Zaman zaman sarı renkte esmer bayanlara yakışabilir ama tabi ki sarının doğru tonunu bulmak gerekmektedir. Çok açık veya çok koyu tonlardaki sarı bu kişilere kesinlik ile uymayacaktır. Aynı zamanda biraz daha farklı tonlardan hoşlanan esmer tenli bayanlar mavi renkleri veya küllü renkleri de tercih edebilirler ki bu son zamanlarda çok büyük bir trend haline gelmiştir.
   
Yükleniyor...