Eurovision 2011 Blue İ Can

'Medya Bölümü' forumunda YAREN tarafından 26 Nis 2011 tarihinde açılan konu

 1. Eurovision 2011 Blue ı Can,
  Eurovision 2011 Blue Şarkısı,
  2011 Eurovision Blue ı Can

  [​IMG]

  Eurovision şarkı yarışmasın'da Blue grubu Düsseldorf'ta Birleşik Krallık'ı temsil edecek. Dünyaca ünlü başarılı Blue grubunun üyeleri Eurovision için yeniden birleşti.

  Blue grubu Düsseldorf'ta I Can isimli bir parça seslendirecek.

  Birleşik Krallık halkı, BBC'nin 1957'de Eurovision'a ilk katıldığı tarihten bu yana ilk kez şarkı ya da sanatçı seçiminde söz sahibi olmadı.

  Simon Webbe, Lee Ryan, Duncan James ve Anthony Costa olmak üzere 4 üyeden oluşan Blue grubu, 2001'de kuruldu. 2005'teki dağılmalarına kadar dünya çapında büyük bir üne kavuşan grup "All Rise, If You Come Back, Fly By, One Love, U Make Me Wanna, Signed Sealed Delivered I'm Yours" gibi pek çok başarılı şarkılara imza attı.

  Avrupa çapında 13 milyon'dan fazla albüm satışı yapan grup Birleşik Krallık'ta 10 platin, Avrupa'da 4 platin satış yaptı.

  Grubun Elton John, Stevie Wonder ve Kool & the Gang gibi divalarla düetleri bulunuyor.


  "Blue" Eurovision'a Yabancı Değil

  Grup üyesi Anthony Costa 2006 yılında ülkesini temsil etmek istemiş ancak ulusal finalde ikinci olarak bu şansı kaçırmıştı.

  2009 yılında Birleşik Krallık'ın oylarını Duncan James açıklamıştı.


  Blue Grubundan İlk Açıklamalar
  Duncan James: "Evet, dedikodular doğru! Bu yıl Eurovision'da Birleşik Krallık'ı temsil ediyoruz. Çok heyecanlıyız ve şarkıyı dinlemenizi iple çekiyoruz. Bu büyük birşey! Eurovision'u ciddiye almayan tek ülke olarak artık ciddiye almamızın vakti geldi. Bunu deneyeceğiz ve değiştirmeliyiz, ancak desteğe ihtiyacımız var."

  Antony Costa: "Tüm destek mesajlarınız için çok teşekkürler, Birleşik Krallık'ı Eurovision'da temsil ediyor olmaktan ötürü çok heyecanlıyız."

  Lee Ryan: "Avrupa ve Birleşik Krallık'ta yeniden sahne alacak olmaktan dolayı heyecanlıyız. Umuyoruz ki bizi daha önce destekleyen hayranlarımız yeni şarkılarımızı da benimseyecek."

  Simon Webbe: "Her zaman ülkemi temsil etmek istemişimdir. Bu, Blue için gerçekten heyecan verici bir deneyim..

  Britanya'nın önemli gazeteleri 2011 Eurovision temsilcilerinden övgüyle söz etti. Daily Mirror gazetesi "Blue Kazanamayacak da Kim Kazanacak?" sorusuyla Blue'ya tam destek verdi.

  Kaynak:eurovisionturkey.com
   
Yükleniyor...