Eurovision 2011 türkiye yüksek sadakat

'Haberler' forumunda Violet tarafından 26 Şub 2011 tarihinde açılan konu

 1. eurovision 2011 türkiye yüksek sadakat,


  [​IMG]  Almanya'da Düzenlenecek 56. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Ülkemizi Temsil Edecek Şarkı Bu Akşam Düzenlenen Basın Toplantısıyla Tanıtıldı.

  Türkiye'nin Eurovision şarkısı, TRT Tepebaşı Stüdyolarında, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ve "Yüksek Sadakat" grubu üyelerinin katıldığı basın toplantısında açıklandı. Buna göre grup, Almanya'da yapılacak 56. Eurovision Şarkı Yarışması'na, "Live it up" (Hayatını Yaşa) adlı İngilizce parçayla katılacak.

  Yüksek Sadakat, 56. Eurovision şarkı yarışmasında ülkemizi "Live it up" şarkısı ile temsil edecek. 10- 14 Mayıs 2011 tarihleri arasında Almanya'nın Düsseldorf şehrinde düzenlenecek olan 56. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek olan şarkı için bir basın toplantısı düzenlendi.

  Yüksek Sadakat grubu basın toplantısında şunları söyledi;

  "Şarkımızın adı "Live it up" Biz şarkımızın bizi ve ülkemizi iyi temsil ettiğini düşünüyoruz. İnancımız ve isteğimiz müziğimizle nasıl var olduysak kitlemizi aynı şekilde devam ettirmek yönündedir. İngilizce şarkıların başarı şansı daha yüksek olduğu için şarkıyı İngilizce olarak hazırladık. Yarışmayı grubumuzun kendisini geliştirmesi için bir fırsat olarak görüyoruz. Mart ve Nisan ayı boyunca Almanya'da konserler vereceğiz. Şarkımızın tanıtımları için sosyal medyayı çok iyi kullanmayı düşünüyoruz. 2 ülkeye gidip 12 ülkedeki etkinliklere katılarak ve sosyal medyayla tanıtımlarımızı yapacağız."

  EUROVISION'DA BU YIL

  - Avusturya, üç yıl, İtalya ise tam 14 yıl aradan sonra Eurovision yarışmasına yeniden katılacak.

  - 43 ülke, katılımlarını şimdiden onayladı. Slovakya daha önce katılmayacağını açıklasa da sonradan kararını değiştirdi.

  - San Marino da iki yıl aradan sonra bu yarışmaya tekrar katılacaklar arasında. Macaristan ise bir yıl aradan sonra yine yarışmada.

  - Yarışmanın sunuculuğunu Anke Engelke, Judith Rakers ve Stefan Raab yapacak.

  - Geçen sene birinciliği alan ev sahibi ülke Almanya'nın yarışmacısı bu sene de Lena Meyer Landrut olarak belirlendi.

  - Bosna Hersek'i daha önce Emina Türkcan'la da düet yapan ve ikinci kez Eurovision'a katılan Dino Merlin temsil edecek.  Live it up
  ( hayatını yaşa )
  Eurovision şarkı sözü

  give yourself a break come on live it up
  drawing know it now mad to live me on
  ... there is no turn around
  to times I feel
  I feel a man alone
  to lets your next to mine
  Heeey
  Some to live it up my friend

  I say my friend life is beautiful
  --------------------------------------
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ara 2012
 2. Cevap: Eurovision 2011 türkiye yüksek sadakat

  Hiç böyle birşey görmemiştim yhaaa
  yazık oldu koskoca bir seneye inşallah seneye daha iyi olur.
   
Yükleniyor...