Ev hanımlarına 1500 TL'ye iş fırsatı!

'Haberler' forumunda aykuta tarafından 9 Tem 2009 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]

  MOL Mağazaları İcra Kurulu Başkanı Oktay Özdemir,yeni açılacak mağazalarında katma değer oluşturan hertürlü el ürününü değerlendireceklerini söyledi.

  MOL Mağazaları İcra Kurulu Başkanı Oktay Özdemir Ev hanımlarının ayda 1000-1500 lira kazanabileceği iş fırsatı sunuyor.

  Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Almanya'da 9, Kazakistan ve Suriye'de 2, Irak'ta 1, Rusya'da 4 ve İsviçre'de 1 MOL mağazası inşaatının halen devam ettiğini belirtti.

  MOL olarak 528 küçük ve orta boy işletmeyi (KOBİ) bir araya getirerek Türkiye'de bir kümelenme hareketini başlattıklarını ifade eden Özdemir, ''Konya'da da bu hareketin devamını görüyoruz. 15 Ağustos'ta da Avrupa'nın en büyük toptan merkezini Merter'de 84 bin modelle açıyoruz. Bu mağaza için Körfez'den 12, Avrupa'dan 8, Türk cumhuriyetlerinden 4 ülkeden talep geldi'' dedi.

  Piyasaya üretici fiyatlarıyla girdiklerini, bu hareketin 2013 yılına kadar Türkiye'nin en büyük ihracat yapan hareketi olacağını dile getiren Özdemir, yıl sonuna kadar 108 mağaza açmayı planladıklarını bildirdi.

  Özellikle kapasitesi olup iş bulamayan üreticilerin kendilerine başvurmasını isteyen Özdemir, satışlara yetişemediklerini, bu nedenle ciddi üreticilere ihtiyaçları olduğunu, kapasitesi ve çalışanı olan herkese iş olanağı verebileceklerini bildirdi.

  Özdemir, MOL'de ilk defa çocuk engelli koleksiyonu, prematüre bebekler için ürünler, modern tesettür tarzı ürünlerin yer alacağını dile getirerek, şöyle devam etti:

  ''Özellikle Körfez ülkelerinde global markaları bununla vuracağız. Çünkü onlar bu kültüre sahip değiller. İlk defa dünyada yaşam tarzı mağazacılığı oluşuyor. Her bölüm bir yaşam tarzını ifade ediyor. Ceket başka, kravat başka, gömlek başka markanın. Prematüre bebekten, hamileye, 60 yaşındaki nine ve dedeye kadar herkesin bulabileceği ürünler var ve 2 yıl garanti veriyoruz. Hepsi de Türkiye'de üretilmiş ürünler. Bugün bize Avrupa'dan, Körfez'den, Hindistan'dan talep geliyor. Bu, Türk işçisinin ürettiği ürünlerin markalaşması demektir.''


  EV KADINLARI ÖRGÜ YAPARAK 1000-1500 LİRA KAZANABİLECEK


  Ev kadınlarına dönük çalışmalarının da olduğunu dile getiren Özdemir, bundan sonra ilk açılacak MOL'de ev kadınlarına özel konsept ayıracaklarını kaydetti.

  Evde el işi üreten tüm ev kadınlarından internet üzerinden kendilerine başvurmalarını isteyen Özdemir, şöyle devam etti:

  ''Ev hanımlarının katma değer oluşturan her türlü el ürününü değerlendireceğiz. MOL evlerde el örgüsü dantel, perde, kazak, eldiven, boncuk işleri, çorap, atkı ne varsa açılacak her MOL mağazasında bulunacak. Türkiye'de bundan sonra açılacak her MOL'de ev hanımlarının el işi ürünler olacak. Çok iyi bir kazanç. İstanbul Yedikule'de 120 ev hanımıyla bu prototip çalışmayı yaptık ve aylık 1000-1500 liralık bir kazançları var.''

  2010 yılı sonuna kadar dünyada 100'ün üstünde MOL mağazası olacağını anlatan Özdemir, ''Gelişmemiş illere de promosyon illeri yapacağız. Elimizde kalan kumaş ve aksesuarları, bu illere gönderip, yeni modeller üretip çok uygun ürünler üreteceğiz'' dedi.
   
 2. Cevap: Ev hanımlarına 1500 TL'ye iş fırsatı!

  Yararlı ve ev hanımları için güzel bir fırsat..teşekkürler Aykut:f40:
   
 3. Cevap: Ev hanımlarına 1500 TL'ye iş fırsatı!

  Teşekkürler..
   
Yükleniyor...