Evde Lepistes Üretimi

'Eğitim Merkezi' forumunda zamaneanne tarafından 21 Haz 2012 tarihinde açılan konu

 1. Evde Lepistes Üretmek  Lepistesler barışçıl ve kolay üretilebilen bir balık türüdür.

  Dişiler daha iri olur. Erkeklerin arka yüzgeci çok daha geniş ve gösterişlidir. Erkeklerde bulunan gonopod dişilerde yoktur.

  Lepistesler canlı doğururlar, yavrulaması ve yavruların büyütülmesi kolaydır. Dişi lepistes doğuma yakın, bol bitkili bir akvaryuma ayrılırsa yavruların pek çoğu kurtarılabilir, aksi halde anneside dahil olmak üzere yavruları, diğer büyük balıklar tüketecektir. Yavru alabilmek için, aquapetlerde satılan özel doğum kaplarındanda yararlanılabilir, dişi balık doğumdan bir kaç gün önce o kaba ayrılmalıdır.

  Yüzme Seviyesi: Orta - Yüzey

  Sıcaklık: 25°-28°C
  pH: 7-8.5

  En Az Akvaryum Hacmi: 40 lt

  Su Sertliği: Orta-Yüksek

  Bir erkek balığa 2 dişi balık düşecek şekilde akvaryuma konulmalıdır.Dişiler yavrularını canli olarak dogurur ve ayda ortalama 10-50 arası yavru doğurabilir.Yaprak yemi toz haline getirilip beslenirler.Yavrular artemia larvalariyla beslenilirse cabuk gelisir,ve dinc olurlar.Rahatsiz edici balik türleri lepistes disilerinin düzenli ve saglikli yavru yapmalarini engeller.Bitkilendirilmesi iyi yapilmis akvaryumda yavrular saklanabilecekleri icin hayatta kalma sanslari artar.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 15 Mar 2014
Yükleniyor...