Evde Yapılan Maskeler

'Kadınca' forumunda EyLüL tarafından 27 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]


  Ev Yapımı Bakım Maskeleri
  Evde Yapılan Maske Önerileri

  Sevgili bayanlar yorgun ve kuru ciltlerinize evinizde kendinizin yapabileği birbirinden yararlı maskelerin tariflerini sizlerle paylaşıyoruz öncelikle maske yaparkan dikkat etmeniz gereken bir kaç küçük önerimiz olacak sizlere.

  Kullandığınız bütün malzemelerin temiz olmasına,sebze ve meyvelerin olgun olmasına hazırladığınız maskeyi hemen tüketmeye,Göz çevrenizden uzak tutmaya özen göstermelisiniz.

  Kuru ciltlere muz maskesi Lekesiz ve olgun bir muzun yarısını ezerek, 2 çorba kaşığı nemlendirici kremle karıştırıp, yüzüne sür. 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıka. Maskeyi haftada iki kez uygulaman yeterli.

  Karma ciltlere elma maskesi 1 adet golden elmanın içini kaşıkla oyup, iyice ezdikten sonra, 2 kahve kaşığı nemlendiriciyle karıştır. 5 dakika beklettikten sonra, soğuk suyla yıka.

  Yorgun ciltlere üzüm maskesi 10–15 adet üzümü, robotta çektirip, göz çevresi hariç bütün yüzüne sür. 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıka.

  Canlandırıcı çilek maskesi 2 adet iri çileği ezerek bir çorba kaşığı nemlendiriciyle karıştır ve bütün yüzüne ince bir tabaka halinde sür. 5 dakika sonra ılık suyla yıka. Bu maske, canlandırıcı etkisiyle cildini arındırır ve kuruluğunu giderir.

  Yorgun ciltlere üzüm maskesi 10–15 adet üzümü, robotta çektirip, göz çevresi hariç bütün yüzüne sür. 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıka.
   
  Son düzenleme: 27 Oca 2012
Yükleniyor...